Трішки обману. Хіба ж то корупція?

10/04/2013

Ми якось уже звикли до того, що корупція, тобто зловживання службовим становищем з корисливою метою, має відношення до чиновників у великих та малих кабінетах.
А, приміром, ветеринар. Хіба він корупціонер? Ні. Поважна людина. Взагалі, без ветеринара село – не село. Та ось який маємо випадок. На столі нові, щойно введені на ветеринарні послуги тарифи, а ветлікар терміново проводить щорічний огляд худоби за старими розцінками – бо вони вищі. При цьому не факт, що ініціатива належить саме йому, дільничному лікареві. Відомо всім, що у лікаря є керівництво. І що це, на вашу думку: корупція чи звичайний обман?
Ще приклад: один з сільських голів дуже хоче відзначитися перед районним керівництвом у створенні кооперативу і пропонує селянам організувати об’єднання, бо таким чином вони нібито захистять свої ділянки, які їм надані під городи. От скажіть, яке відношення має створення кооперативу до користування ділянками? Кооператив, звичайно, треба створити, щоб разом придбати техніку для обробітку землі, більш вигідно продавати продукцію або переробляти її. А щоб користуватися ділянками, треба мати договір оренди. Де ж зв’язок? І знову питання: що це – корупція чи звичайнісінький обман?
При цьому інші селяни в іншій місцевості хотіли б створити кооператив. Але посередники, що збирають сировину, переконали їх у тому, що до кооперативу можна вступити, лише здавши туди корову. І селяни повірили цьому та продовжують здавати молоко за невигідною для них ціною.
Цей перелік можна продовжувати. Бо все дуже просто: чим менше люди обізнані, тим легше ними маніпулювати.

Олена Сухорукова