Випробування на людяність

28/03/2013

Кажуть, що в усьому винна Арктика. Коли над Північним полюсом стає надто тепло, утворюється циклон, який призводить до зниження температури над Європою. Та яким би там не був розклад у небесній канцелярії, погода у 20-х числах березня нагадала українцям, що, хоч за календарем і весна, розслаблятися не час.
Замети, хурделиця, заблоковані автошляхи, занесені підходи до дворів та домівок… Хтось залишився без хліба, хтось без меддопомоги, хтось пішки на морозі мав долати чималу відстань. Відсунулися на другий план побутові дрібниці. Навала снігу стала справжнім випробуванням, до того ж, не лише на кмітливість чи оперативність прийняття рішень, а й на людяність. Навіть спало на думку, що не випадково місячна норма снігу водночас упала на наші голови на початку Поста, який щойно розпочали православні та греко-католики.
Проте справа навіть не у вірі, а спроможності проявити природні для людини властивості – допомогти іншому, і не родичу чи сусіду, а будь-кому. І, дякувати Богові, багато людей пройшли це випробування гідно. Чоловіки без спонукання штовхали автівки, хтось зігрів подорожнього гарячим чаєм, розчистив дорогу до будинку літньої людині чи поділився буханцем, бо до крамниці хліб не довезли. Негода згуртувала, зробила нас більш комунікабельними та, можливо, нагадала, що всі ми одна спільнота.
А щодо впливу погоди на поля, то будемо сподіватися, що снігова ковдра, що вкрила озимі, не дозволить морозам, які прогнозують найближчим часом, поставити під сумнів наш великий український коровай. До речі, ярими зерновими аграрії встигли засіяли 15% від запланованої площі.

Олена Сухорукова