РОЗ’ЯСНЕННЯ: Купуй сертифіковане

27/02/2013

«Тримаю 14 голів великої рогатої худоби, з них – п’ять корів, – розповідає свою історію Сергій з с. Малинівка Дніпропетровської області. – Узяв у банку кредит, купив доїльний апарат, оформив документи на відшкодування вартості ще у жовтні. Проценти банку сплачую вже який місяць, а дотації як не було, так і немає. Так, може, вже й не буде?»
Буде, – запевняють у Міністерстві агрополітики. Майже всі гроші на дотації, які держава заборгувала перед селянами за 2012 рік, перераховані до регіональних відділів Казначейства і поступово виплачуються.
Для тих, хто хоче вперше долучитися до державної підтримки щодо відшкодування вартості доїльного апарата, зауважуємо, що це можна буде зробити не раніше середини березня. Чекають прийняття відповідної Постанови Кабміну.
Умови ті ж самі: кількість корів – не менше трьох, всі вони мають бути ідентифіковані. Виробник апарата – лише вітчизняний. Наявність у продавця сертифікату відповідності на апарат обов’язкова. Покупець отримує технічну документацію та торгівельний чек. Крім того, власникові апарата треба відкрити рахунок у банку, на який нараховуватиметься компенсація.
На що треба звернути увагу, купуючи апарат? На ньому повинна бути табличка (етикетка) з найменуванням підприємства-виробника, його адресою та телефоном, назва та марка виробу, порядковий номер за нумерацією виробника, рік виготовлення, позначка технічних умов (для установок, які виготовляються серійно), знак відповідності (бо ж продукція має бути сертифікована).
На що ще варто звертати увагу при виборі доїльного апарата, читайте в наступному номері. Поради дасть співробітник Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л.Погорілого, де саме і тестуються доїльні апарати.

Олена Сухорукова