Виплати за молодняк поновлені!

13/02/2013

З останньою поштою до редакції надійшов досить емоційний лист, який читачі просили передати міністру агрополітики Миколі Присяжнюку:
«Миколо Володимировичу! Ми – жителі сіл Сватівщини Луганської області, які утримують корів, телиць, бичків. Чому нам не виплачують дотації за вирощений і збережений молодняк? Напевне, кожен, хто утримує худобу, знає, яка це тяжка праця. Ви скажете: «Не тримайте!». А жити на що, коли ще і не пенсіонер, а роботи в селі немає? Як ми зраділи, коли держава повідомила, що допоможе нам у цій справі. Але в кінці 2012 року та на початку 2013-го дотація не виплачується, хоча документи оформлені та здані в сільську раду, направлені до району. А в 2013 році зовсім документів не оформлюють. У сільській раді сказали, що нічого вже не буде…»
Подібних листів та дзвінків редакція отримала немало. Проте до цього часу не було що й відповісти. Та ситуація змінилася. 
Як повідомила газеті заступник директора департаменту тваринництва Олена Альшанова, відповідно до наказу міністра агрополітики від 31 січня 2013 року, в регіони вже направлені 85,6 млн гривень (82 %) від заборгованих перед селянами 104,3 мільйона за утримання та збереження молодняка ВРХ в минулому році. Решту коштів буде спрямовано найближчим часом. Разом із зазначеними коштами перераховані у регіони також ще 2,7 млн гривень – для виплати  відшкодувань за вартість доїльних апаратів. Продовження дії обох програм планується розпочати в березні 2013 року після погодження відповідних документів у Міністерстві фінансів. Цю роботу вже розпочато.
Приємно отримувати добрі новини. Ще приємніше, що Міністерство агрополітики дотрималося своїх обіцянок і продовжить дотувати власників худоби.