Діє після реєстрації

У який термін мають бути оформлені договори оренди?
Василь Нипадимко, Тернопільська обл.
Основним нормативним документом щодо врегулювання орендних відносин у земельній сфері є ЗУ «Про оренду землі» (далі – Закон). Законом визначено порядок укладення договору оренди землі, права та обовязки орендодавця і орендаря, порядок пролонгації та розірвання договору, а також порядок вирішення земельних спорів. Cлід зауважити, що законодавством не визначено строків оформлення договору оренди землі, крім строків щодо державної реєстрації договору оренди землі.
Відповідно до ст. 18 цього Закону договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Незареєстрований договір оренди земельної ділянки не може гарантувати захист прав орендаря або орендодавця.
Порядок державної реєстрації договорів оренди землі затверджено постановою Кабміну № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі» від 9.09.2009.
Відповідно до пункту 16-4 Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі, – державна реєстрація договору оренди земельної ділянки, договору суборенди земельної ділянки (її частини) здійснюється протягом 14 календарних днів з дня подання документів.
ІГОР ЗБАРЖЕВЕЦЬКИЙ,
нач. управління Державного земельного кадастру Держземагентства України

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.