Громада платить – компанія заробляє

До редакції звернувся Олексій Шульга, голова Констянтинівської сільради, до якої входять три села Смілянського району Черкаської області – Констянтинівка, Плоске та Будки, в яких живе понад 5700 осіб. Не дивлячись на те, що ці населенні пункти знаходяться майже впритул до райцентру та мають навіть спільні вулиці, вони до теперішнього часу не користуються таким цивілізаційним надбанням, як вуличне освітлення.
Олексій Миколайович, зателефонувавши нам, зауважив, що у матеріалі «Почнемо з ліхтарів» під рубрикою «Відверто кажучи» піднято дуже актуальну для сільської місцевості проблему – освітлення вулиць.
– Але журналіст, який писав, мабуть, не дуже розуміється на цьому питанні, – сказав сільський голова, – бо одного бажання дати людям світло тут замало. Ми, приміром, у минулому році витратили купу грошей з сільського бюджету на проект з вуличного освітлення. Та це – тільки половина справи. Тепер треба протягти дроти, встановити світильники, автоматичне реле тощо. Громада все це має придбати за свої кошти. Проте опори належать ПАТ «Черкасиобленерго». А це означає, що сільраді доведеться взяти їх в оренду, укласти договір на обслуговування, тобто, платитимемо за отримання відповідної послуги! Виходить, громада вклала в освітлення гроші, а приватна компанія користуватиметься нашим майном та отримуватиме прибутки. Хіба це справедливо по відношенню до громади? Якщо ми сплачуємо за орендну опор, то обленерго має сплачувати хоча б за оренду землі під цими опорами. Хотілося б порушити цю тему на державному рівні, адже від такого перебігу справ страждає не тільки наша громада».
Тож запрошуємо до обговорення.