Любити землю – це назавжди

3-1.jpg

14/11/2012

Ці люди захищали свою батьківщину та підіймали сільське господарство країни. Вони й сьогодні у вирі подій

Об’єднаній організації ветеранів війни та праці сільського господарства, що діє при Мінагрополітики, щойно виповнилося 25 років. У своєму складі вона нараховує 400 учасників бойових дій – інвалідів війни, учасників війни і воїнів афганців.

Керує організацією невгамовна і швидка на нові ідеї людина – доктор сільгоспнаук, заслужений працівник сільського господарства, заступник міністра в минулому, радник міністра Олексій Окопний. Високо цінуючи заслуги ветеранів та їхні людські якості, Олексій Макарович разом із Радою ветеранів у складі 17 чоловік увесь час знаходять привід, щоб мудрі, досвідчені люди могли поділитися своїми знаннями чи спогадами з молодшими поколіннями. Та й щоб були в нагоді ветеранській організації, крім того, могли просто розважитись, а дехто й відволіктися від самотності.
Скажімо, люди, скільки б років їм не було, люблять співати. Організували колектив ветеранської художньої самодіяльності. Жоден святковий концерт не обходиться без участі співаків чи майстрів художнього слова. Солісти Микола Ковтун та Олексій Мурдід стали переможцями республіканського конкурсу «Ветерани твої, Україно».
Згодом продемонстрували ветерани і свої кулінарні здібності в конкурсі «Солдатська каша», який напередодні Дня Перемоги вже став традиційним. Кожен з учасників приносить на суд професійного журі кашу, яку варили в його фронтовому військовому підрозділі. Найкращих куховарів нагороджують призами, інших – заохочувальними нагородами, а спостерігачів за перебігом конкурсу – дегустацією.
Уміння розказувати про найстрашнішу війну людства та тяжке відродження господарства приводить ветеранів до молоді, вміння писати вимагає узятися за ручку. Так вийшли з друку книги «Аграрні лани ветеранів війни», «Солдатські спогади». Збереження пам’яті про пережите та про друзів-однополчан вони вважають сьогодні своїм головним обов’язком. Данину їй складено й під час поїздок на Букринський та Лютезький плацдарми, там у музеях ветерани-визволителі столиці доторкнулися до знамен своїх військових підрозділів, вшанували подвиг загиблих.
Щоб вирішувати фінансові проблеми членів організації, створений Благодійний фонд ветеранів війни та праці. Невдовзі з'являться ветеранська бібліотека, ветеранська аптека. Бути в русі життя, отримувати інформацію про сучасний стан аграрних галузей допомагає ветеранам відвідування підприємств. За останні два роки вони побували на Гаврилівській птахофабриці, Калинівському овочевому комбінаті, Українському НДІ випробування та прогнозування техніки і технологій для сільського господарства, багатопрофільній Агрофірмі «Маяк» у Черкаській області. Ветеранська організація є членом Громадської колегії при міністрі агрополітики. Тобто, життя триває.
Від імені всіх ветеранів Голова Ради Олексій Макарович Окопний вітає українських аграріїв із професійним святом – Днем працівників сільського господарства! Бажає молодості душі, енергії та високих досягнень!

Олена Сухорукова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.