«Тут ми виростали з милої малечі...»

mushur_rig.jpg

24/10/2012

Мишурин Ріг Дніпропетровської області вперше відсвяткував свій день села

Моє рідне село розташоване на схилах Дніпра. Щоправда, Дніпродзержинська електростанція при будівництві трохи посунула його вгору, бо всі низини затопила. А я на тих низинах виріс, пам’ятаю кожен клаптик землі, що знаходиться тепер на дні водойми...

З особливим теплом згадую дніпровські плавні і невеличку річку, яку називали Шийка. Саме в ній ми, хлопчиська, руками ловили рибу. Було, пірнеш під воду, а там у корчах стоять окуні, налими й інша риба. Схопиш одну чи більше рибин, в залежності від розміру, – і швиденько нагору, щоб ухопити ковток свіжого повітря. А в плавнях такі гарні зарості осоки! Сядеш біля неї, охопивши травини ногами, і шукаєш поміж ними линів. Лини були ліниві й не тікали від людей. Проводиш рукою вздовж його тіла і дістаєшся рота. Всунув до нього пальці та й потягнув рибу до себе. За годину-другу можна було завантажити таку торбину, що ледь піднімеш.
Коли мені виповнилося 16 років, треба було подбати про здобуття освіти, і я поїхав до Дніпропетровська на пароплаві «Софія Перовська». Більшу частину свого життя прожив у місті Новомосковську, потім виїхав жити за кордон. Проте щороку приїздив звідти в свій рідний Мишурин Ріг. А ось це вирішив назовсім залишитися тут. Бо, як говорить прислів’я: «У гостях добре, а вдома краще». Та краще за нашу односельчанку, поетесу Ганну Чорну, не скажеш:
Земле моя рідна!
Краю веселковий!
Дзеркала дніпрові
та степи шовкові!
В стороні далеко
від крутих доріг
На дніпрових схилах –
мій Мишурин Ріг.
Тут ми виростали
із милої малечі,
Душі тут лишали,
як гнізда лелечі.
Сивий мій козаче!
Ти найкращий в світі.
За твоє майбутнє
тільки ми в отвіті.
Як би не втомились
від крутих доріг
Я спішу до тебе,
мій Мишурин Ріг.
Бо ніде такого
краю не знайти:
Де цілують хвилі
золоті степи.
Може десь зустрінете
зорепад ночей,
Та ніде не знайдете
ви таких людей!
Справді, саме люди є окрасою нашого села. Тут жив і працював Герой Соціалістичної праці Марко Озерний, що збирав найвищі в СРСР урожаї кукурудзи. Нині живе Герой Соціалістичної праці Тамара Святодух. Є серед моїх односельців письменник Іван Кріпак, поетеса Ганна Чорна, генерали й інші військові з високими рангами. А є й прості люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч – скромні, працьовиті, не звиклі до слави, чия щоденна праця є джерелом людської самовідданості. Тож хіба не заслужили вони на свято?
За ініціативи голови сільської ради Любові Яківець та за підтримки депутатів сільради 15 вересня цього року Мишурин Ріг вперше відсвяткував свій День села.
Про цю подію жителів села поінформували заздалегідь. Готувалися до нього завзято, адже сільрада оголосила конкурси на краще подвір’я, на кращого квітникаря, на кращу вулицю. Кожна з 11 вулиць окремо готувала стіл зі стравами і напоями. Ось де знадобилися майстерність і вигадка: господині прагнули підтримати престиж своєї вулиці і, звичайно ж, вибороти нагороду. Сім’ї Кріпаків і Духових показали рідкісні рослини, що виростили на своєму городі. Народні умільці демонстрували власноруч виготовлені вироби, як от Ірина Кривцун – чималу кількість ляльок ручної роботи. Дехто з селян виставили на огляд старовині речі, які збереглися до сьогодні.
Концерт вели гоголівські персонажі Карась і Одарка, яких з успіхом зіграло подружжя Урдюків – Сергій та Віра, їм допомагали сільські депутати Надія Федьора і Наталя Удала.
Кращі кулінари з вулиці Шевченка отримали порося – щоб на наступний рік було з чого ковбаси робити. Ще одне порося і гусака понесли додому переможці конкурсу на краще подвір’я. Грамоти й цінні призи отримали і квіткарка-переможниця Валентина Духова, яка має колекцію з майже 100 видів квітів, і сумліні працівники сільгосппідприємств, і батьки двох дівчаток, щойно народжених напередодні свята, і багато інших. А всі разом мали величезну радість від спілкування та відчуття гордості за рідний Мишурин Ріг, багатий на таланти.

Володимир Удод,
село Мишурин Ріг,
Дніпропетровська обл.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.