КОНСУЛЬТАЦІЯ ВЕТЕРИНАРНОГО ЛІКАРЯ

dvornyaga.jpg

Собака поїв вареної моркви і вийшли гельмінти. Чи треба дати від них препарат?

Так, потрібно. Традиційні засоби народної медицини – гарбуз, часник, морква, дійсно можуть викликати в тварин вихід гельмінтів. Щоправда, їхня ефективність набагато нижча, ніж у сучасних медикаментів. До того ж усіх без винятку тварин потрібно обробляти від паразитів планово двічі на рік. Восени й навесні. Незалежно від кормів, які вони вживають, і наявності ознак ураження.

Порося тримає голову на один бік, ходить по колу, але їсть добре, що це може бути?

У такого стану може бути кілька причин. Наприклад, запалення вуха, мозку та його оболонок. Порося могло застудитися, якщо в хліві протяги, або ж тварина пережила різкий перепад температури за короткий проміжок часу. Запалення може також викликати потрапляння інфекції через незначні поранення на ратицях. Підсисні поросята можуть інфікуватися під час покусів губ іншими поросятами. Також через недотримання правил антисептики під час кастрації, запаленні вічка пупа й так далі. При цьому інфекція може проявитися через деякий час після того, як рана загоїться.
Лікування в будь-якому разі однакове – антибіотики, але за умови несвоєчасного лікування та ускладненнях зміни в загальному стані тварини залишаються.

У нашій ветаптеці при різних хворобах рекомендують один і той самий препарат.

Найперше хвору тварину має оглянути ветеринар, встановити діагноз і тільки потім призначити лікування. Проте люди нерідко йдуть самі в аптеку, описують проблему й за рекомендацією аптекаря купують ліки. Часто тварини страждають від авітамінозу, гельмінтів, але частіше худоба хворіє через порушенням умов утримання та годівлі. Так, тварина втрачає апетит через неякісні, зіпсовані корми: приморожений буряк, уражені пліснявою зернові, засмічене гіркими бур’янами сіно. Основний принцип ефективного лікування – у першу чергу умови, а потім лікування. Якщо умови утримання худоби незадовільні, то не допоможе жоден препарат. Ветеринарний лікар навіть має право відмовити в наданні допомоги, якщо для одужання немає прийнятних умов. Лікування – це складний процес, який потребує корекції. Інколи погодинної. Тому жоден, навіть найпотужніший препарат, не зможе підтримати всі системи організму одночасно.
Якщо ж все-таки обираєте препарат самостійно, то уважно читайте настанову до застосування й ретельно її дотримуйтеся.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.