Хутрових кролів тримають довше м’ясних

krol1.jpg

Восени люди часто масово вибивають кролів. А це неправильно. Найкраще робити це після линьки. Вона, на відміну від думки багатьох, проходить не сезонно, а залежно від віку. Насправді ж м’ясні породи мають рости 80 днів від народження до забою за умови годування комбікормом. Хутряні – 135 днів, щоб пройшов повний процес линьки.

– Хутрових кролів треба тримати на два місяці довше, ніж м’ясні породи. А в нас люди цього ніколи не враховують. Забивають, щоб узимку не було перевитрати їжі, – говорить Олексій Гончар, заступник директора з наукової роботи Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН України. – Щоб визначити кінець линьки, необхідно провести пальцями по волосяному покриву кролика. Якщо він не залишається на пальцях, можна говорити, що кролик уже полиняв.

За 10-12 годин до забою кроля перестають годувати, щоб його кишечник встигнув звільнитися від їжі. Завдяки цьому виділятиметься менше крові й легше буде розбирати тушку.

– В Україні тільки чотири відсотки промислового вирощування кролів. Решту люди доглядають самі в клітках. Наприклад, у Черкаській області є ферма, де щороку забивають 400 тисяч кролів. У них у середньому живе 12 тисяч самок, які дають 35-40 дітей за рік. Із такими підприємствами люди не можуть позмагатися. Але в Україні це рідкість, – уточнює чоловік.

Називає найкращими хутряними кролями породу Рекс. Буває Рекс Шиншила та Рекс Кастор.
– Кролів породи Рекс називають королівськими. У нас як була виставка, то люди ставали в чергу, щоб хоча б торкнутися до їхнього хутра. Дуже цікаві тварини. Такі збиті. Здається, невеликі за розміром, а береш у руки, то важкенькі, – розповідає спеціаліст.

Це французька порода. У неї є особливий ген «рекс», який дає унікальний вид хутра. Воно має плюшеву текстуру, що нагадує оксамит. Ворс короткий, не довше 18 мм. Остьові направляючі та пухові волосинки мають однакову довжину. Завдяки цьому м’яке й блискуче хутро виглядає більш густим, ніби ідеально підстриженим.

– Рекс Шиншила подібний на звірка шиншилу. Має сіре хутро. А Рекс Кастор буває 20 різних відтінків, тому їх часто плутають з іншими породами. Наприклад, бувають схожими на Вогняних кролів. Вони обоє мають чорне забарвлення, а між вухами вогненно-червону пляму. Розрізнити можна тільки на дотик. Рекси більш ніжніші, – продовжує чоловік.

Самиці породи Рекс виростають до 3,5-4 кг, а самці – до 5 кг. Мають міцний тулуб завдовжки 40-55 см із сильними ногами та плоскою подовженою головою. Вуха в них прямостоячі середньої довжини.

– Решта порід кролів довгошерсті, то в них не таке якісне хутро. У них довші остьові направляючі й немає густого підшерстку. Шубу чи шапку з них не зробиш. Будуть не такі красиві, як із короткошерстих. Недосвідчене око легко може сплутати хутро кроля Рекс із хутром шиншили або інших коштовних хутрових звірів, і цим користуються нечесні продавці хутряних виробів. Шуби з хутра цих кролів відмінно носяться роками, – розповідає Олексій Гончар.

– Догляд за іноземними кролями не відрізняється від українських порід. Кролик тендітна тварина, з якою треба бути акуратним. Люди переважно годують їх зерном без комбікорму. Так тварина не може рости та розмножуватися в повну силу, – говорить Олег Сисак із села Слобідка Козівського району Тернопільської області. – Я додаю гранульований корм «Кремікс», який містить комплекс необхідних вітамінів.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.