Малину на зиму накривають кукурудзинням

malyna1.jpg

Малинове дерево – не окремий сорт ягоди, а спосіб вирощування. Це високорослий кущ до 2 м зі здеревілими пагонами.

– Зрізую гілки, що вже відплодоносили, а в молодих пагонів верхівки прищипую. Від цього починається швидкий ріст бічних гілок, – пояснює Іван Шикула із села Яринівка Сарнинського району Рівненської області.

Способом дерева Іван Шикула вирощує штамбові сорти малини Таруса, Казка та Галактика. За правильного догляду врожай з одного штамба – 4-5 кг. Ягоди виростають по 6-7 см і 15 г вагою.
– Малинове дерево не можна назвати примхливим у догляді. Завдяки цій формі куща є відкритий доступ до всіх плодоносних пагонів, які ще й не мають шипів, – продовжує чоловік.

Восени зручно нарізувати живці для розмноження цієї малини. Бере саме їх, тому що кущі практично не дають порослі. Кущ малини підкопує та вибирає 20 см частини кореня 2-3 сильних пагонів із кількома бруньками. Живці висаджує в горщик чи відро з торфом і піском. Ставить у комору на проростання. Навесні садить в ями розміром 50 на 50 см завглибшки 30 см. Зверху насипає перемішану землю з піском.

– Щоб малина прижилася на новому місці, має бути несухий корінь і неглибока посадка. Не закопувати глибоко, бо паростки не можуть пробитися, – каже Іван Шикула.

Відстань між кущами має бути півметра. Після посадки землю потрібно втрамбувати і зрізати пагони до висоти 30 см від землі. Ґрунт навколо стовбура замульчувати перегноєм.

– Щоб малина не розросталася по всій ділянці, навколо неї саджу часник. Він зупиняє її ріст і стримує чітко в межах, – розповідає чоловік.

За температури нижче -20 градусів на малині підмерзають бруньки та верхівки. Наступного року стебла не гинуть, але врожай буде значно гірший. Тому Іван Шикула пригинає пагони малини до землі й закріплює їх шматками дроту. Згинає їх у формі шпильки для волосся. Сніг вкриває стебла, і вони не мерзнуть. Навесні, лише сніг розтане, пагони малини випрямляє.

– Яким би добротним не був сорт малини, його важливо правильно укутати на зиму. Поліетиленової плівки не беру, бо не пропускає повітря. Під целофаном рослина пріє та вкривається цвіллю. Накриваю сухим кукурудзинням чи очеретом завтовшки 7-8 сантиметрів. Якщо зробити більшу подушку, то коріння зіпріє та погниє, – розказує Іван Шикула.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.