Подарували фруктовий сад

slopatoy.jpg

Олександр Ситник, власник СТО в місті Глухів Сумської області, за свої гроші купив і висадив фруктові дерева на березі місцевого Павлівського озера. У цьому допомагав його син Роман із другом Олександром Шпетним. Посадили саджанці груш та яблунь. Ця ініціатива була їхньою власною і чоловіки не прагнули розголосу. Та про таку благодійність стало відомо, коли попросили допомоги в учнів ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.

– Затіяв цю справу не для преси. Просто захотілося. Якось ми сиділи з сином Романом і його другом Сашком в альтанці. І згадалося, як у моєму дитинстві тут був прекрасний сад. Я тутешній, виріс на березі Павлівки. Ми з хлопцями раз по раз бігали по яблука до цього саду. Пам’ятаю, тут були ще й теплиці, скрізь порядок, краса, займалося цим «Зелене господарство». Потім його закрили, сад люди вирізали. Лишилося тільки два старезних дерева, які нагадують про минулі роки, – розповідає Олександр Ситник.

Закладання майбутнього саду почали з боротьби зі сміттєзвалищем. Із часом міський парк Кондовщина став запущеним. Автомобілі пляжників проклали собі там дорогу. Місцеві жителі стали зносити сюди побутові відходи. Звалище розросталося. Коли Олександр Ситник попросив іншого підприємця Володимира Гриба допомогти технікою, то отримав фронтальний погрузчик без слів. Вирівняли місце, загребли звалище.

– Хлопці думали просто накопати в лісі дичок. Прищепити та й доглядати за деревами. Я вирішив купити готові саджанці. Робити, так уже робити, – сказав чоловік.

Яблуні та груші закупили в Конотопі. Вибрали сорти Чемпіон, Голден Делішес, Флорина, груші Талгарська красуня, Яблунівська та Конференція. Такий подарунок коштував 10 тис. грн.

– Відразу знав, що ці гроші не працюватимуть на прибуток. Але вони можуть дати набагато більше. Це й естетична краса на березі озера, і користь, і задоволення людям, – розповідає Олександр Ситник.

Благодійники сподіваються, що молодняк ні люди не пошкодять, ні кози не пообгризають. Для комфорту містян власник СТО вже побудував, знову ж таки за власний кошт, велику альтанку на схилі берега. Тут часто відпочивають не лише господарі, а й гості парку.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.