Кабана в очереті заманюють тракторними покришками

ohota.jpg

Із 13 жовтня до 30 грудня триває сезон полювання на кабана. Мисливці шукають місця, куди тварина приходить їсти. Розділяються на загоничів і стрільців, обирають розпорядника. Визначають місця входу кабана в ліс, а потім планують маршрут. Коли кабан під шум загоничів починає тікати, на його маршруті чекають стрільці.

– Груповий відстріл прирівнюю до вбивства. На справжньому полюванні в тварини завжди має бути шанс на порятунок. Моїм напарником є тільки собака, – каже Михайло Одуд із селища міського типу Богородчани Івано-Франківської області. – Підходить лайка, ягдтер’єр, фокстер’єр чи гончак. Собака відшукає кабана в лісі, переслідує його й гавкотить. За її голосом визначаю, де кабан, і можу підійти ближче, щоб точніше вистрелити.

Якщо собаки нема, то мисливець не попереджений і може натрапити на кабана зненацька. Захоплений зопалу звір може вбити людину легким кивком іклами. Ще небезпечніший поранений кабан. Навіть якщо куля влучила в серце, кабан може встати, зробити коло й прийти помирати до своєї крові на місце поранення. Собака ж знайде пораненого звіра, і мисливець буде на безпечній відстані.

– До кабана треба підходити зі спини чи з боку. Аби не спереду. Якщо він лежить на боці чи животі, то ще живий. У мертвого кабана вуха розслаблені. У живого – притиснуті до голови.

Краще чекати кабана на виході з лісу, коли він повертатиметься на місце днювання. Він робить це тими ж стежках, що й заходить у ліс. Хоча вистежити його можна і в очереті.

– Проходжу по периметру вздовж берега й дивлюся на заломи рослин, які направлені всередину. Там небезпечно полювати з підходу. Кабан почує шурхіт очерету й утече від мисливця ще до його наближення. Або якщо й вийде і наблизитися, то тварина може вмить розпороти боки, – попереджає мисливець.

Часто в очерет запускають собак замість погоничів. Мисливці стають із іншого боку й чекають на вихід тварин.

– Оскільки ходжу сам, то роблю один фокус. В очереті прокладаю ходи. Прив’язую до «Ниви» покришку від трактора і проїжджаю по очерету. Покришка робить широкі просвіти. Це можливо тільки в тих місцях, де мало води, – ділиться Михайло Одуд. – Потім сідаю в засідку й бачу, як тими стежками проходить кабан.

У засідці не можна курити, ворушитися та ставати за вітром. Так кабан відчує запах людини. Він не відразу вискакує на поле, а трохи стоїть у кущах і прислухається. Якщо звір щось запідозрює, його хвіст перестає рухатися. У спокійному стані він крутить ним, як собака. Місце засідок мисливець змінює. Зрозумівши, що йде полювання, кабан перестає приходити.

– Мало вміло вистежити звіра, потрібно ще й вправно вистрелити. У дикого кабана життєво важливі органи розташовані в передній частині тулуба. Шийний і спинний хребет є одними з найбільш забійних місць, але стріляти в них краще тоді, коли відстань до кабана 20 метрів. Цілюся завжди посеред шиї, – розповідає мисливець.

Попадання в головний мозок валить із ніг кабана миттєво, тому багато хто цілиться саме туди. Розташування головного мозку визначають, проводячи між вухом і оком пряму лінію зверху вниз. Десь у центрі цієї лінії й буде мозок.

– Також забійним місцем кабана є серце. У нього легко прицілитися, коли звір стоїть боком. Цілюся відразу за лопатку, тоді як не проб’ю серце, то хоча б легені. Що теж смертельно. Аби тільки не попасти кабану в печінку чи кишківник. Від них виходить специфічний запах, який псує м’ясо, – попереджає Михайло Одуд.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.