КОНСУЛЬТАЦІЯ ВЕТЕРИНАРНОГО ЛІКАРЯ

koza.jpg

До якого віку тримають кіз і як його визначити?

Кози, не зважаючи на витривалість і невимогливість, не довгожителі. Молодість кози триває до 4 років. Далі починаються процеси старіння. Після 8 років тримати не вигідно. Але придбати козу краще після першого окоту, щоб можна було впевнитися в її продуктивності.
Визначити вік кози досить складно. Метод за станом рогів, як у корів, у кіз не працює. За формою та довжиною борідки вік тварини визначити теж нереально. Найкраще звернути увагу на зуби. Цей метод потребує знань анатомії та навичок. Постійні зуби в кози встановлюються в 4-річному віці. При цьому нижні різці широкі й крупні. У 7-8 років вони значно стерті, завужені, між ними з’являються щілини.

Чи можуть зашкодити худобі гарбузи з насінням?

Ні, насіння – це найбільш поживна та корисна частина гарбуза. Воно багате на білки, мікроелементи та вітаміни. Але лушпиння від насіння перетравлюються гірше. Щоправда, у жуйної худоби шлунок влаштований так, що це йому під силу.

Давали свиням ліки від глистів, через скільки часу можна їх різати?

У різних препаратів свій термін виведення з організму. Строки вказуються в настанові й можуть тривати від кількох днів до місяця. Інша справа – це доцільність обробки свині від гельмінтів невдовзі перед забоєм. Найкраще проводити профілактичну дегельмінтизацію відгодівельних свиней у віці 2 місяців. У свиноматок – двічі на рік. Рекомендовано за 2-3 тижні перед опоросом.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.