Качки каюги несуть чорні яйця і не бояться морозу

32-21.jpg

Марія Кононенко із села Кременець Рожищенського району Волинської області на осінь змінює раціон качкам, щоб могли округлитися. З похолоданням починає годувати вареною картоплею й дертю з вівса.
– Над своїми «чортиками» трясуся більше, ніж над котами. Хоча їх дуже люблю. Усе тому, що ледь купила цю чорненьку птицю. Так жартома називаю качок, бо ніби їх зверху хто смолою облив. Як прочитала про них у журналі, то з півроку не могла заспокоїтися. Знайшла в інтернеті й сама поїхала за ними в сусідній район, – розказує Марія Кононенко.

Має 20 качок і 6 качурів. Самці виростають 4 кг, а самки – 3 кг. Коштують по 300 грн. Бувають із зеленим чи синім оперенням. Дзьоб і лапи в них чорні. Ця американська порода не є штучно створеною селекціонерами. Отримала свою назву від озера Каюга, куди ця птиця зліталася на зимівлю. Місцеві фермери обрізали їм крила і почали розводити. Качки добре пристосовуються до погоди. Тому гуляють на свіжому повітрі навіть узимку.

– Вони легкі в догляді, невибагливі в їжі й не шумні. Красивущі, за що чоловік називає їх павичами. Особливо коли їдять. Тоді трясуть головами, від чого краще видніється металевий відлив, – продовжує господиня.

У рік одна качка несе 150 яєць. Спочатку вони чорні, але вже з другого десятка стають білими із зеленуватим відтінком. Саме їх і беруть для висиджування. Під одну качку вміщується 15 яєць.
– Називаю цю птицю ходячим делікатесом. У них м’ясо ніжне й без зайвого жиру, як у звичайних качок. Молоду птицю готую на забій через 3 місяці від вилуплення. Інакше почнеться линька й не вийде легко поскубти, – уточнює Марія Кононенко.

У загорожі в качок завжди стоїть коробка з річковим піском. У нього підмішує товчену яєчну шкаралупу. Із неї беруть кальцій для формування кісток і яєць. Щоб забезпечити потребу у вітамінах, чоловік тре кілограм моркви на відро каші.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.