Тернополянин змайстрував електровіз

vozyk.jpg

Петро Головатий має дачу в селі Драганівка Тернопільського району. Щоб полегшити працю на городі, змайстрував робота, який називає агродроном. Це невеликий електровіз, яким можна керувати дистанційно.

– Спочатку він був чотириколісний, потім вдосконалив його і переробив на два великих колеса, – розповідає Петро Головатий. – Тепер агродрон набагато вищий і не застрягає в ямах на городі. Працювати стало легше. Я не ношу відра. На пульті є кнопка – натискаю і робот під’їжджає на метр. Він везе відра, а я закидаю в них картоплю чи буряки.

Чоловік працює проектувальником меблів, а за фахом – педагог. Однак давно захоплюється конструюванням і робототехнікою. Електровіз складав близько двох місяців, важить робот понад 100 кг.

– Раму зробив із металевих кутників та арматури. Електромотори взяв з авто, зірочки і ланцюги – із різних мотоциклів, корпуси підшипників купив на ринку, багато специфічних деталей виточив на токарному станку. Великі колеса робота – це так звані докатки з авто. Акумулятори взяв з електровелосипедів, пульт переробив із дитячої іграшки, – пояснює чоловік.

Агродрон допомагає підгортати, викопувати та транспортувати картоплю. Його ще можна використовувати й для перевезення іншого вантажу. Узимку агродроном вивозить сніг.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.