Фазанів знаходять за мурашниками

fazany.jpg

Із жовтня до грудня дозволено полювати на фазана. У цей період виводок підростає і виходить самостійно в поле. Але стріляти можна лише самців. Вони більші за розміром, ніж самки, десь до 2,5 кг.
– Із десяток разів ходив на вовка і кабана, а от із фазаном не міг справитися. Стріляв і качку, і перепела. Думав, що фазан – це така ж курка. А вийшло – трохи не вгадав. У фазана хороша чуйка на небезпеку. На нього краще йти із собакою. У мене немає, то кум бере свою Марту, – розповідає Віктор Мартинюк із селища міського типу Локачі Волинської області.

Фазани заходять у поля соняшнику і кукурудзи. На їхній слід можна напасти за розореними мурашниками, але навколо яких трава ціла. Найкращий час для полювання – із ранку до полудня. А також у другій половині дня – із 16 години й до настання темряви. Аби тільки не було дощу, бо в негоду фазани не виходять з укриття. Та навіть якщо й потикаються, то собака не зможе взяти їхній слід. Фазанів можна приманити ягодами, зерном, насінням, комахами або жуками. Доброю приманкою є обліпиха та горобина. Фазани не проходять повз них. Біля цих дерев мисливці також роблять засідки. І тут потрібна посидючість. Фазани дуже обережні, полохливі та ховаються в заростях. Тому їх також шукають у канавах і болотах, неподалік городів.

– У фазанів є певна закономірність поводження з мисливцями. Вони спочатку намагаються втекти, перебігаючи трохи по землі. Щоб відірватися від переслідувача, пташка іноді злітає для прискорення. Завжди виконує один і той же маневр – рухається прямо вверх, як свічка. Отоді її й стріляють, – пояснює чоловік.

Постріл буде точним, якщо його робити на відстані 10-30 м. Цілитися краще в голову або хребет. Здобич принесе собака. Вона ж піднімає птицю на крило і дополює фазана, якщо той лише поранений і намагається втекти. Для лову підходять всі породи лягавих, дратхаар, спанієль і лайка. Цих порід називають чемпіонами з полювання на птицю. У колючих чагарниках легше бігати собакам із жорсткою і довгою шерстю.

– Якщо полювання колективне, то мисливці діляться на стрільців і загоничів. Останні ходять ланцюжком у заростях, виганяючи фазанів на стрільців, які стоять за вітром. Саме в той бік біжать злякані фазани, – наголошує Віктор Мартинюк.

Можна також сідати в засідку біля місця постійної ночівлі фазанів. Але тоді немає азарту полювання. Скоріше просто вбивство птиці. Із таким підходом, як вважають мисливці, краще просто вдома зарізати курку.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.