КОНСУЛЬТАЦІЯ ВЕТЕРИНАРНОГО ЛІКАРЯ

rogykorovy.jpg

Корова зламала ріг. Зовні він цілий, але хитається. Що робити?

Ріг корови складається з рогового відростка на кістці черепа та чохла, що його вкриває. У згаданому випадку внаслідок травмування стався перелом основи відростка зі збереженням цілісності шкіри та рогового чохла. Такий процес, хоч і супроводжується певною болючістю, але за відсутності відкритих ран, в які може потрапити інфекції, перебігає без ускладнень. З часом утворюється кістковий мозоль, що робить ріг рухомим, але не болючим. Гірше, коли ріг приростає в нижньому положенні, і під час природного росту може впиратися в лицеву частину голови. У такому випадку ріг треба час від часу вкорочувати – відпилювати кінчик.
Під час втрати рогового чохла, що супроводжується переломом кістяного відростка, є помірна кровотеча. Її зазвичай зупиняють накладанням тугої пов’язки. Перед тим пов’язку обов’язково змащують антисептичними мазями чи емульсіями. Це може бути лінімент за Вишневським, стрептоцидна чи тетрациклінова мазь. Це потрібно для того, щоб пов’язка не тільки дезінфікувала та затягувала рану, а й не присихала до неї. Пов’язку потрібно знімати кожних два-три дні й накладати нову.
Якщо корова втратила роговий чохол, але кровотечі немає, то бинтувати ріг не потрібно. Достатньо наносити двічі на день антисептичні мазі, спреї чи присипки.
Найскладніша травма рога – це осколковий перелом його основи. Таке самотужки, без допомоги фахівця ветеринарної медицини, господарям лікувати не варто.

На осінь почали кашляти кози. Ветеринар каже, що це можуть бути глисти. Як вивести?

Так, дійсно, кози можуть кашляти від ураження гельмінтами. Такими, як диктіокаульоз та аскаридоз. Вони вражають дихальні шляхи. Цими інвазіями кози, вівці, велика рогата худоба заражаються на пасовищі. Точний діагноз встановлюють за лабораторними дослідженнями. Потім підбирають відповідні ефективні препарати. Найкращий і найраціональніший час для проведення обробки восени та навесні – двічі на рік. Бажано обробити тварин, що перебувають на пасовищі, усіх одночасно, незалежно від прояву симптомів. Тільки за цієї умови можливо скорочення захворюваності на інвазії.

Потруїла мишей і щурів. А тепер непокоюся про кота, щоб не здох від отруйної миші.

Сучасні виробники труйок для приготування принад найчастіше використовують бродіфакум, бромадіолон. Вони розкладаються в організмі гризунів до безпечного залишку. Якщо кіт і вхопить отруєну мишу, то вона йому не зашкодить. Більше того, принади роблять із наповнювачами крохмалю, цукру. Їхній смак не приваблює м’ясоїдних тварин. Тобто кіт не їстиме розкладену отруту. Навіть якби таке сталося, концентрація отрути в препаратах занадто мала, щоб вона подіяла й отруїла кота.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.