На Житомирщині відкриють екоферму перепелів

nizgirci.jpg

У селі Великі Низгірці Бердичівського району Житомирської області почали будівництво першої в Україні сонячної електростанції «Ганська СЕС». Вона запрацює разом з екофермою, де розводитимуть овець і перепелів.

Під будівництво виділять 30 га. Потужність унікальної електростанції становитиме 15 МВт. Загальна сума інвестицій у проект – 17 млн євро. Фінансування взяла на себе компанія Better Energy LLC.

– Це будівництво є ще одним кроком до енергонезалежності нашої області. Першу сонячну енергію станція даватиме на початку листопада цього року, – сказав Ігор Гундич, голова Житомирської ОДА. – Завдяки екофермі територію електростанції не оброблятимуть пестицидами.
Подібні проекти планують запустити ще в Лугинському, Любарському, Коростенському та Хорошевському районах Житомирщини.

– В області вже працюють 102 приватні сонячні станції загальною потужністю 1,68 МВт. Це стало можливим завдяки програмі підтримки ОДА. Компенсацію за обласною програмою вже отримали 65 осіб на суму майже 2 млн грн, – уточнив Ігор Гундич.

Для відшкодування за встановлення сонячних батарей та електростанцій за власні кошти потрібно вибрати обладнання в постачальника й узяти рахунок-фактуру. Купити обладнання і встановити його. Підтвердити факт встановлення СЕС в обленерго. Надати в облдержадміністрацію рахунок-фактуру на обладнання, довідку з обленерго про підключення, паспорт і код платника податків. Через 2-3 тижні отримати на власний рахунок до 20 відсотків вартості сонячних батарей.

Також кошти на встановлення сонячних батарей і електростанцій можна взяти у будь-якому державному банку в кредит. Після встановлення обладнання подати вищеперераховані документи за описаною процедурою для отримання компенсації.

Подібні програми діють і в інших областях країни. За детальною інформацією щодо умов отримання кредиту і компенсації за купівлю та встановлення сонячних батарей і електростанцій потрібно звертатися до громадських приймалень місцевих ОДА або до районного управління обслуговування електромереж.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.