На Волині зібрали рекордний урожай жолудів

202018rs-2.jpg

Лісівники Волині цієї осені заготовили 120 тонн жолудів. Такий урожай, за словами фахівців, їм вдається зібрати раз на 5-7 років. У звичайні роки, коли врожай помірний, заготовляють близько 50 тонн насіння дуба.

– Щороку ми садимо в ме­жах 250 гектарів лісових насаджень дуба. Щоб їх засадити, потрібно майже два мільйони сіянців. Зважаючи на нинішній урожайний рік, плануємо створити запас сіянців на наступні кілька років. Щоб як мінімум до 2023-го в нас був запас сіянців дуба, якщо в наступні роки не буде врожаю. У жовтні вже почали висівати жолуді. Сподіваємося, що посадкового матеріалу, який ми закладаємо цього року, нам має вистачити на років чотири, – розказує Володимир Неводнічик, головний спеціаліст відділу лісового господарства обласного галузевого управління.

Сіяти жолуді лісівники почали 11 жовтня в селекційному центрі, що в селі Гаразджа Волинської області. Там відвели під вирощування саджанців дуба 2 гектари поля. Загалом зібраним насінням дуба цього року планують засіяти 16 гектарів.

– Зараз у Волинській області немає незаліснених зрубів. Зазвичай щороку лісівники засаджують деревами більше гектарів, аніж вирубують. До прикладу, торік на Волині зрубали 5 тисяч 860 гектарів лісу, а цьогоріч заліснили 6 тисяч 64 гектари. Попри те, що засаджені площі вже переважають вирубані, лісівники планують засадити ще близько 5-7 відсотків площ тих ділянок, які були вирубані 2018 року, – пояснює Володимир Неводнічек.

Окрім звичайного дуба, на території селекційного центру вирощують також дуб червоний.
– Оскільки в нас є значні запаси саджанців дуба й ще закладаємо, то створюватимемо насадження на зрубах соснових лісів, які були пошкоджені верхівковим короїдом. Схема посадки може бути різна – ланцюгова або ж рядкова – 25 посадкових місць сосни звичайної і 7 посадкових місць дуба червоного, – уточнює лісівник.

Лісівники розповідають, що перед тим, як висіяти насіння дуба, воно проходить флотацію – усе насіння засипають у ванну з водою та відбирають краще. Це, за словами фахівців, дозволяє виростити більш якісні сіянці.

– Насіння, відкинуте під час флотації, не викидаємо. Ним засіюють окремі невеликі ділянки, що дозволяє отримати ще певну кількість сіянців. Також неякісне насіння можуть відвозити до лісу, аби підгодовувати диких кабанів, – розказує фахівець.

Висівають жолуді як восени, так і навесні. Різниця лише в тому, що навесні їх сіють на глибину 7 см, а восени – 10 см. Це забезпечує краще зберігання в разі можливих заморозків.

Ярослав СОЛОГУБ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.