У жовтні сіють лаванду для бізнесу

ec5bcff13fed39f6359d4ab861c257e8.jpg

Восени саме час починати лавандовий бізнес. Рослину сіють у жовтні, і в такий спосіб вона проходить стратифікацію за низьких температур. Перебування в зимових умовах необхідне для процесу переходу насіння від стану спокою до активного росту. Навесні залишиться тільки доглядати за сходами лаванди у відкритому ґрунті. Так зробила і Юлія Блях, купивши поле в селі Порадівка Васильківського району Київської області. Там посіяла лаванду й здає в оренду для фотосесій. Також переробляє квіти на лавандову олію.

– Оренда квіткового поля для фотосесій розподілена на дві ціни – м’яке й денне світло. Перше з 5-ї до 7-ї години і з 17-ї і до 21 години. У цей час година зйомок для 5 осіб коштує 650 гривень. При денному світлі така ж група людей за годину сплачує 500 грн. Додатково за 50 гривень на годину можна скористатися капелюхами, сумками, кошиками або велосипедом, – розказує Юлія Блях. – Це короткий бізнес, бо лаванда цвіте два-три тижні червня. Якщо грамотно обрізати, цвітіння можна подовжити й на все літо. Але цвіт стане рідшим і не настільки привабливим на фото. Зріджені кущі для зйомки не годяться. До нас приїжджають не тільки фотографи. Половина відвідувачів – люди з вулиці. Хтось хоче просто подивитися, а є бажаючі зайнятися йогою або постояти з етюдами.

Жінка переконує, що за сезон цвітіння на фотосесіях і відвіди­нах поля вдається заробити від 180 тис. грн.

– Планували основний прибуток отримувати від співпраці з квітникарями та дизайнерами, які купували квіти. Два роки були успішними, а цього року прорахували, що вигідніше здавати поле в оренду й отримувати подвійну вигоду від переробки квітів, – продовжує підприємиця.

Після відцвітання з квітів робля­ть ефірні олії, мило, тоніки та інші косметичні засоби. Таким чином із ділянки вдається отримати максимальний прибуток. Збирати квіти починає наприкінці липня. Роблять це в полуденну спеку, коли в квітки найсильніший аромат. Зрізують вручну серпом або кущорізом.
– З одного кілограма квіток можна отримати майже 10 мілілітрів олії, які продаю по 250 гривень. Цього року зібрала 350 кілограмів квіток і отримала 3,5 літра олії. Це 88 тисяч гривень. Наступного року планую стільки ж, – підраховує квітникарка.

В одне завантаження вакуумного парового дистилятора поміщає по 20 кг квіток. Він переганяє їх на олію, яка ще добу відстоюється. Крім олії, варить ще мило, шматок якого коштує 75 грн, 100 мл тоніка – 130 грн. Також у продажу є ароматичні лавандові саше по 50 грн. Це лляний мішечок, наповнений цвітом для заспокоєння та концентрації уваги. Свіжі квіти продає на вагу. 100 г коштує 100 грн. При замовленні від 300 грн, власники ділянки надсилають букети поштою власним коштом.

– Загалом, цим займатися може кожен. Головне – знайти збут товарів і розповісти якомога більшій кількості людей про здачу квітучого поля в оренду. Я робила це через знайомих і пости в соціальних мережах, – каже жінка.

У справу Юлія Блях одразу вклала 50 тис. доларів. Це кошти на насіння лаванди та землю. Ще треба купити дистилятор, продумати полив рослин. Добривами лаванду не обробляють, бо сировина йде на косметику. Тому бур’яни весь час просапують вручну.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.