У теплиці восени закопують листя

tepl_au.jpg

Після збору врожаю в теплиці ще до настання холодів потрібно провести дезінфекцію й оновити ґрунт. Якщо теплиця каркасна, її обприскують дезінфікуючим засобом із середини або ставлять димову шашку для прокурювання. Препарати й засоби можна купити в садових магазинах. Або ж зробити розчин із 400 г хлорного вапна та 10 л води. Процідити й обробити теплицю з оприскувача. Закрити на 2 доби, а потім провітрити й за потреби освіжити родючий шар ґрунту. Перед обробкою з теплиці спочатку виносять залишки рослин.

– Стебла з помідорів відправляю в багаття, щоб на всякий випадок не плодити фітофтору. Решту виношу на компост, – розказує Петро Плаксійчук із райцентру Тетіїв на Київщині. – Потім беруся за землю. Практика показує, що можна й не міняти ґрунт, а лише добавляти перегною. Але в мене худоби нема, то й гною теж. Тому роблю компост із листя дерев прямо в грядках. Знімаю верхню землю десь сантиметрів на 5. Кладу туди опале листя із селітрою й попелом і присипаю шаром землі з городу. Теж сантиметрів 5. Листя там перепріває, селітра вибиває мікроби, а попіл збагачує мікроелементами – виходить пухкий родючий ґрунт.

Землю, яку знімає в теплиці, чоловік висипає під ягідники. Найкраще вона живить смородину. Кущі дають рясні великі ягоди. Так освіжати ґрунт у теплиці потрібно принаймні через рік.

Ґрунт із теплиці можна використовувати вдруге. Для цього його потрібно винести й скласти, пересипаючи невеликою кількістю вапна. Ззовні винесений ґрунт обкладають старими дошками. Таким чином він не розсувається й додатково набирає поживності з дерева. У такому стані ґрунт має вистоятися не менше року. Потім його можна знову заносити в теплицю.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.