У ґрунт до фіалок кладуть пінопласт

fial.jpg

Інколи квіти фіалки без будь-яких втручань самі по собі змінюють колір. Багато хто думає, що вони перезапилюються, але це не так. Ця квітка може мутувати самостійно. Новоутворення називають химерами.
– Маю химери, в яких на листі візерунок. Таких у світі є лише декілька сортів, – розказує Наталія Лотоцька із Тернополя.

Квітникарка має у своїй колекції до тисячі сортів фіалок. Як українських, так і закордонних селекціонерів. Навіть має сорт із квітами кольору українського прапора. У неї темно-сині пелюстки із жовтою смужкою по краю.

– Щоб розмножити химеру й зберегти її форму та колір квітки, треба зрізати і вкоренити верхівку рослини. Посадити навскоси в пухкий ґрунт і злегка втрамбувати. Накрити горщик целофановим пакетом. Час від часу провітрювати й поливати в міру підсихання, – пояснює квітникарка. – Нижній шар листя, який залишається, обросте пасинками і їх також можна буде розмножувати.

Щоб фіалки гарно цвіли й не вироджувалися, їм потрібно щороку міняти ґрунт. Коли саме це робити, значення немає. Перед посадкою Наталія Лотоцька радить покласти на дно горщика подрібнений пінопласт. Коріння в ґрунті буде мати доступ повітря. Перше підживлення роблять через місяць після пересаджування. Восени потрібно зменшити полив квітів і забрати їх із протягів. Фіалки бояться холоду й перепаду температури. За правильного догляду кущ фіалки живе до 7 років. Надалі сорт омолоджують через укорінення листків.

Леся РОДІНА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.