Екзотичні огірки ростуть на вікні

ogirok-ekzot.jpg

Франківчанка Оксана Клюс цьогоріч виростила екзотичні огірки – мелотрію та ківано. Мелотрія дрібна за розміром, на вигляд схожа на кавун. Її ще називають африканським кавуноогірком. Ківано – овоч яскраво-жовтого кольору. Інша назва – рогата диня.

– На смак ківано схоже на суміш ківі, дині та огірка. Запах подібний на банан, – описує Оксана Клюс. – Мелотрія кислувата, більше нагадує огірок. Перший урожай навіть законсервувала.

У вирощуванні екзотичні огірки невибагливі. Перед посадкою насіння загортала в змочену водою серветку, щоб оболонка злегка розм’якла. Наступного дня висівала в горщики. Зверху накривала харчовою плівкою.

– Через кілька днів насіння проросло, тоді плівку зняла. Поливала часто й рясно. Але був дренаж, щоб зайва вода стікала. Ківано та мелотрія – ліани, тому в горщиках зробила підпори, які рослини обплітали. Висадила на грядку в травні. Перед тим розсаду потроху загартовувала. У похмуру погоду виставляла горщики надвір, щоб рослини звикали до прохолодніших умов і адаптувалися до прямого сонячного проміння. Спершу виносила на годину, поступово цей термін збільшувала до кількох годин, – пояснює жінка.

Висаджувала екзотичні огірки близько до сітки, щоб вони мали по чому плестися. Подальший догляд за ківано та мелотрією аналогічний догляду за всіма рослинами родини гарбузових.

– Екзотичні огірки можна вирощувати на підвіконні в підвісному контейнері. Вони звисатимуть донизу. Але потрібно підстригати пагони, щоб утворювалися бічні й формувався пишний кущ із плодами, – уточнює господиня.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.