Реконструкція даху й стелі хліва для зберігання сіна

sino.jpg

Восени ще не пізно облаштувати крите місце для сіна, щоб не зберігати корми на вулиці в копиці. Навіть, якщо вона накрита міцним поліетиленом, це не рятує від затікання й загнивання. Один зі зручних способів – це зберігання сіна на горищі сараю. Це ще й додаткове утеплення хліва. Щоб зручно було вкидати сіно на горище, у даху роблять великий отвір із дверима. Ще один отвір роблять у стелі над яслами худоби. Таким чином сіно не носять, а просто вилами стягають прямо в годівницю. Саме так зробив Петро Зарицький із села Граби, що на Житомирщині.

– У стелі горища, що над хлівом, прорізав отвір у дошках розміром 80 на 80 сантиметрів. Це приблизно. Хтось, може, і по метру зробить чи прямокутну діру, а не квадратну. Підняв до діри металевий гак і натягав сіна прямо в ясла. Як уже не звисає, то вилажу на горище й підсуваю до отвору. Воно й вентиляція додаткова. Щоправда, на горищі вчепив дверцята до отвору. Як холодно чи сіно нагору носимо, то закриваю, щоб не провалитися, – розказує Петро Зарицький.

У фронтоні даху сараю було лише вікно, а вихід на горище по драбині з комори. Щоб не носити сіно через неї, господар зробив додатковий отвір у даху. Для цього між двома кроквами зняв шифер. Із дерев’яних брусів завтовшки 50 на 120 мм збив каркас виступаючої частини. Обшив його й встановив двері, через які вкидає сіно на горище.

Василь ЛІСОВИЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.