Наталія Сумська вирощувала на городі пшеницю й картоплю

sumska.jpg

– Сільське життя – це справжнє життя, а в місті – просто перебування, – каже Наталія Сумська, народна артистка України, актриса та телеведуча.

Разом зі своїм чоловіком, актором театру та кіно Анатолієм Хостікоєвом, мають дачу в селі Старе Київської області.

– Друзі заохотили нас купити сільську хатину. Дуже нею дорожимо. Відпочиваємо там тілом і душею. Це дуже мальовничий куточок. Часто там навіть кіно знімають. Останнім з яких було «Село на мільйон», – продовжує Наталія Сумська.

Біля хати артистів було два сараї, де колишні господарі тримали худобу та складали дрова. Один із них знесли, щоб розчистити трохи подвір’я.

– З одних вікон будинку видно ліс, а з іншого вулицю. Завдяки цьому й здається, що хоч і живемо в селі, але й разом із природою, – сміється артистка. – Щоб звести бур’ян, посіяли на городі пшеницю. Потім була ще картопля. Урожай віддали військовим. Цього року посіяла гарбузи. Полюбила їх із дитинства, коли бабуня пекла з ними млинчики в печі. Це така смакота, яка ні з чим не порівнювана. Вона з села Катюжанка, де я й пішла до першого класу. У бабуні була мазана дерев’яна хата, у якій навіть спати легше. Дихається на повні груди. Там я мазала глиною долівку та підводила призьбу.

Повесні на город до подружжя часто заповзають вужі, які під час парування переплітаються між собою, як мереживо. Це свідчення хорошої екології. А в садок забігають зайці.

– Ми приїхали в село, а він сидить собі спокійнісінько і не думає втікати. Сусіди посіяли кукурудзу, то туди й дикий кабан забігає. Це божественні краї, де живеш разом із природою, – продовжує Наталія Сумська.

Тварин на дачі не заводять, бо більше часу живуть у столичній квартирі. Проте дружать із сусідськими собаками, які бігають без прив’язу.
– Був у нас знайомий собака, якого ми називали Черниш. Коли на душі важко, можна було просто йому виговоритися. Підставляв свою спину, коли треба було сповідатися. Наприкінці розмови він дивився в очі та зітхав: «Ех», як людина. Потім почула, що його хтось підстрелив. Зараз прибігає новий песик. Такий собі вільний козак, якому ми дали таке ж ймення – Черниш. Він якось відчуває, що маємо приїхати. Як тільки бачить нашу машину, біжить стрімголов і чекає біля воріт, щоб дали привезений гостинець. Як від’їжджаємо до Києва, він стрімголов летить уздовж дороги, проводжаючи нас, аж захекується, – розповідає артистка.

Біля хати артистів ростуть старі яблуні. Дорогою на дачу купили на трасі саджанець абрикоса. Посадили також грушку.

– Хотіла мати таку, як у Кайдашевій сім’ї, – уточнює Наталія Сумська. – Навіть посадили біля хати.

Перед хатою господиня насадила троянд. Щоб біля них можна було походити та обняти.

– Випадково отримала троянду, про яку мріяла все життя. Знайомі подарували кілька саджанців. Росте кущем, пахуча рожева, традиційна, яка в селах росте. Не могла ніде її купити, аж поки вона сама «не прийшла» до мене, – продовжує артистка.

Наталія Сумська також сіє багато однорічних квітів. Уже зараз запасається насінням.

– То там, то сям десь щипну перецвілі квіти, щоб навесні вже бути готовою. Планую спробувати посадити в березні на вікні розсаду, як мої знайомі. Тоді й зацвітуть раніше. Хто ж не любить квіти. Вони наше все. Піднімають миттєво настрій і гріють душу, – переконана Наталія Сумська. – Я така людина, що як тільки приїздимо на дачу, то хапаюся за все відразу. Із ностальгії за землею. Я ж і народжена в День землі – 22 квітня. Тому й сапаю та копаю землю.

Село Старе, де купили хату, за шість кілометрів від Дніпра. Поблизу військовий полігон. Туди родина акторів разом із театром часто приїздять із концертами для воїнів. Нещодавно відвідували День села, для якого зять Наталії Сумської Юрій Трохименко, написав гімн. Артистка всім міським друзям і колегам завжди радить відвідувати сільські святкування, щоб зарядитися позитивними емоціями.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.