Селище Гоща виграло сто тисяч на будівництво набережної

Goshcha.jpg

3 вересня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України визначили переможців Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018». За три роки в ньому взяли участь 575 сіл з усіх куточків України. Вони подають на конкурс бізнес-план розвитку своїх сільських територій.

Цього разу змагалися 150 сіл. Із них експертне журі до фіналу обрало бізнес-плани 10 сіл. Друге місце в села Крилос Івано-Франківської області, яке подало проект освітлення однієї вулиці села та будівництво дитячого майданчика й отримало на це 25 тис. грн. Стільки ж надали третьому фіналісту – селу Іловиця Тернопільської області. Там створюватимуть сільськогосподарський обслуговуючий кооператив із сушіння лікарських трав, чорниць і грибів. Перемогло селище Гоща Рівненської області. Громада розробила бізнес-проект «Набережна побачень» і набрала 79,5 бала зі 100 можливих. На реалізацію проекту село отримало 100 тис. грн. Також сертифікат на участь у спеціалізованій інформаційній поїздці до Німеччини.

– Перемога в цьому конкурсі – це не лише додаткові 100 тисяч для розвитку громади. Ця перемога згуртувала громаду. Голосували гощанці та мешканці інших сіл, селищ, міст, країн. На підтримку проекту розробили його візуалізацію й у соціальних мережах запустили флешмоб, – розповідає Микола Панчук, селищний голова Гощі.

Ідея створення рекреаційної зони належить керівнику туристично-інформаційного центру міста Рівного Юрію Ойцюсю. Уздовж берега річки Горинь улюблене місце відпочинку гощанців. Тут є пляжі, доріжки для вело- та піших прогулянок. У громаді вірять, що «Набережна побачень» притягуватиме туристів.

– На цьому маршруті немає належної інфраструктури. Тому призовий фонд громада витратить на встановлення стилізованих кованих лавок і ліхтарів, дерев’яних альтанок, урн для роздільного сміття, вказівників із локаціями маршруту, – розповідає Євгеній Сульжук, керівник відділу стратегічного розвитку селищної ради.

Також селище Гоща відоме своєю гімназією, входить до ТОП-100 середніх навчальних закладів України. У Гощі навіть виготовляють свої цукерки марки «ПриГОЩАйся». За 5 років з 4 видів зробили 18. Їхній виробник «Медовий край» входить до 10 експортерів меду з України. Підприємство скуповує мед, а в Німеччині розфасовує та розвозить по всьому світу.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.