Іван Дутчак зробив пліт із пластикових пляшок

plit1.jpg

Для того, щоб сплавлятися по Дністру, Іван Дутчак, мешканець села Соколів Бучацького району, що на Тернопільщині, разом із друзями змайстрував пліт із пластикових пляшок.

– Ми раніше з друзями сплавлялися плотом із діжок. Це було трохи незручно, – розповідає Іван Дутчак. – Найважче, мабуть, було зібрати необхідну кількість тари. Де ми тільки пляшки не збирали. Просили знайомих і друзів із Бучача, Тернополя, Івано-Франківська. Для плоту брали лише літрові та дволітрові пляшки.

Загалом на побудову плоту пішло 3,5 тисячі пляшок. На їхнє кріплення до дерев’яного каркасу чоловіки використали 600 метрів металевої сітки.

– Для початку пляшки потрібно підготувати – помити, висушити й щільно закрутити кришкою, щоб вони були заповнені повітрям, – розповідає майстер. – Потім ми їх замотували металевою сіткою з вічками 4 на 4 см. Робили 2 банани діаметром 1 метр. Зверху кріпили дерев’яний каркас. Для нього використовували дерев’яні бруси із сосни. Між собою скріплювали їх металевим дротом. Пліт вийшов розміром 4 на 6 метрів. Зверху встановили дерев’яний стіл, тент. Але з тентом ставало незручно, коли над річкою здіймався сильний вітер, пліт кидало в різні боки, то потім сплавлялися без нього.

Вагомою перевагою такого плоту є його невелика вага. Хоча за розмірами він масштабний. Судно з пляшок можна транспортувати зверху на легковому автомобілі.

– Звичайно, пліт із пластикових пляшок серйозних випробувань може не витримати. Наприклад, бурхливою гірською річкою на ньому сплавлятися не будеш. Однак як засіб для відпочинку на спокійній воді цілком прийнятний, – стверджує Іван Дутчак.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.