Ніжин зміцнює культ огірка

2018cucumber.jpg

15 вересня в місті Ніжин Чернігівської області в Шевченківському парку пройде VІІ фестиваль «Його величність, Ніжинський огірок». Він присвячений овочу, що прославив містечко на весь світ і став його візитівкою. Ніжинці знають і зберігають секрети солінь, передаючи їх із покоління в покоління. Під час свята можна буде скуштувати різні види солоних огірків.

Огірок – є одним із символів Ніжина, бо огірки, які вирощують у цьому місті, вважаються одними із найкращих. Консервовані корнішони з місцевого консервного заводу експортують до Канади, США, ОАЕ та Європи. Ніжинські огірочки хрусткі, соковиті та довго зберігаються. Кажуть, що секрет успіху полягає в особливому ґрунті, який насичений іонами срібла.

– Ми цінуємо свій історичний бренд. Як тільки хтось чує про цей огірок, то відразу асоціює його з Ніжином. Це виділяє та гуртує громаду. Ніжин – це величезна територія, яка живе й дихає огірками, – розповідає Тетяна Бассак, організатор конкурсу. – У Франції проводять свято каштана, в Іспанії томату, в Австрії гарбуза, на Херсонщині кавуна. А ми славимо огірок. Цей фестиваль не просто розважальна програма, а й показ усієї історії всього міста та його жителів. Це хвала їхнім рукам. Крім концертних номерів, визначаємо, у кого найкращі ексклюзивні рецепти.

Традиційно фестиваль розпочинається з урочистого засолювання міською владою огірків у дубовій діжці. Солять і смакують засоленими торік огірками прямо на сцені.

– Кожен показує самобутність і красу ніжинського огірка. Хтось через творчість, хтось через консервацію, вірш чи костюм. Цього року чоловік, переодягнений в костюм огірка, шукатиме собі королеву, яка може бути як молодиця, так і пристаркувата пані. Яка вже впаде в око. Їй одягнуть ексклюзивну корону, – продовжує організатор.

Гостей фестивалю огірків чекають презентації виставок і виробів на тематику ніжинського огірка, смачні страви з нього, конкурси, дегустації, сюрпризи й цікава концертна програма.

– Для участі у фестивалі є тільки одна вимога – майданчик повинен мати атрибут огірка або поєднати творчість з огірком. Наприклад, підприємці, які виготовляють пряники, аби взяти тут участь, спекли їх у формі цього овочу. Тепер мають огіркові обличчя, капелюхи, дзвіночки, – продовжує Тетяна Бассак.

Визначають меткішого стрільця з лука по огірках. Також проводять конкурс на краще декоровану банку огірків. Переможця визначають народним голосуванням і дарують дерев’яну бочку від майстра на 5 л.

– Із минулого року запа­м’яталася мені одна банка, прикрашена петриківським розписом. На ній було віконце, через яке виглядали корнішони. Виглядало, як витвір мистецтва. Як сувенір, але з їстівними огірками, – говорить жінка.

Також обирають найкращого серед тих, хто підготував костюм чи концертне дійство. У програмі вже заявлено на участь 44 номери. Розпочнеться фестиваль о 12 і триватиме до 18 години.

– Щоразу стараємося вигадати якусь родзинку. Позаминулого року працівники станції «Юний технік» запускали ракетою ніжинський огірок у небо. Роком пізніше пекли гігантський торт на 150 кг. Він був укритий мастикою й усі деталі також у вигляді огірка. Цього року також буде на що подивитися, але це поки що секрет, – розповідає Тетяна Бассак.

Кому як не ніжинцям, славити огірок!

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.