Зі старих вікон будують теплицю

teplica.jpg

– Будувалися з чоловіком у 70-х роках. Зрозуміло, що до цього часу вікна нам уже довелося поміняти. Поставили склопакети, бо з ними й у хаті тепліше, і не чути, як у сусідів собаки виють. Старі дерев’яні рами разом із склом чоловік виніс на горище. І добре, що не викинули, бо з них вийшла хороша теплиця, – розказує Валентина Кузьменко із села Пристанційне, Малинського району, що на Житомирщині.

Щоб скласти із вікон теплицю, спочатку потрібно закопати стовпці й знизу збити їх між собою брусами. Так укріплюється основа майбутньої теплиці. На бруси чоловік прибив рейки знизу і згори. Висота між рейками така ж, як висота вікон. Вони вклалися між рейками, як в отвір вікна. Прибив рами до рейок цвяхами. Між собою вікна теж скріплені рейками. На стовпчики прибив крокви, а на них – дошки завтовшки 20 мм. Між дошками залишав відстань 20 см. Поверху дощок натягнули плівку для парників завтовшки 60 мм. Таким чином вийшла теплиця 4,5 на 3,5 метра й заввишки 3 метри. Для міцності віконні рами можна класти на невисоку цегляну стіну. Для дверей господар також використав вікно. Повісив його до стовпця на завіси.

– Вікна в нас були великі, тому через це вікно-двері можна тачкою завозити перегній у теплицю, вивезти бур’ян, – продовжує жінка. – Поки на відкритому ґрунті виростуть овочі, я в теплиці вже давно маю врожай. Майже до зими є різні овочі, і помідори, і перець болгарський, і баклажани, і огірки, і капуста. Сусіди вже теж замінили вікна на металопластикові, а зі старих, як і ми, склали теплицю.

Василь ШПАКОВИЧ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.