Протягом тижня курець може знайти власну заміну цигаркам

nosmoking.jpg

– Важче покинути курити старшим людям. Також на це впливає стаж курців, який рахується по пачкороках. Тобто кількість пачок цигарок, викурених за рік. Наприклад, якщо порівняти 60-річного і 40-річного чоловіка з однаковим стажем курця, кинути курити легше 40-річному, – розповідає Євген Симонець, столичний торакальний хірург і пульмонолог. – Оточуючі люди можуть допомогти курцеві, відволікаючи його увагу. Так зменшиться кількість викурених цигарок. Важливо, щоб жінка не напосідала. Від цього чоловік підсвідомо робить навпаки й продовжує курити.

Немає значення, хто кидає курити – жінка чи чоловік. Тут важливіша сила волі. Вживання нікотину має дві залежності – фізичну та психологічну. Перша, коли організм сам вимагає постійної подачі нікотину. Тоді людина викурює цигарку в перші півгодини після пробудження та 20 штук протягом дня. Психологічна виникає від образів, які людина сама малює в голові. Наприклад, перекурити після їди, роботи чи сексу. Люди навіть звикли вести перемовини під час перекурів.

– Практика доводить, що скільки б не малювали на пачках страшні легені, вражені раком, кількість курців не зменшиться. В Європі вже почали відмовлятися від цього способу. Взамін планують зробити всі пачки сірого чи білого кольору, на яких чорними буквами просто напишуть назву цигарок. Вона має бути непомітною, а не яскравою. Так уже роблять в Австралії. То там виробники цигарок додумалися до іншого ходу – яскраві портсигари. Це як у нас чохли на мобільні телефони, – продовжує лікар. – Зараз стали модними пристрої, що замінюють цигарки. Вони допомагають обманути організм. У пристрій, схожий на цигарку, заливають рідину, що перетворюється на пару з гарним ароматом. Тоді людина не курить, а парить. Це панацея для людей, які не можуть покинути курити. За смаком вони схожі на звичайні цигарки, але не такі шкідливі. Я не палю, але для експерименту спробував. На смак дійсно схожі, але й коштують майже 1,5 тисячі гривень.

Можна піти дешевшим шляхом – зменшити кількість цигарок у день. Тобто не різко кидати курити, а поступово – на одну цигарку. Має бути не більше п’яти викурених цигарок у день. Як тільки людина дійшла до цього – усе, вважай, що вона на фінішній прямій. Організм може справлятися саме з такою кількістю цигарок. Далі йому важко виводити з організму смоли й нікотин. Цей спосіб не тисне психологічно.

– Раджу пацієнтам, як тільки хочеться курити, сказати самому собі, що піду перекурю, але щось там дороблю. Потім відтягувати ще кілька хвилин. Так відтерміновується й зменшується кількість цигарок у день. Ніяке смоктання людяників, жування гумки чи клеєння пластирів не допоможе. Це стосується також і кодування, – уточнює Євген Симонець. – Це так само, як з алкоголіками. Поїдуть до «цілителів», потерплять якийсь час і стають ще більшими п’яницями, ніж були. Так і курці. Ніякого кодування немає. Це психологічно-гіпнотичний трюк, коли курцю вбивається в голову певний код. Наприклад, що він помре, якщо закурить. Коли ж він викурить і побачить, що нічого не сталося, захоче надолужити втрачене. Продовжить ще більше курити. Так можна роками їздити по кодуваннях.

– Це нормально, не покинути курити з першого разу, – уточнює Костянтин Красовський, експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я з контролю над тютюном. – Головне – не засувати цигарку до рота та проаналізувати досвід невдалої попередньої спроби, чому не вдалося. Треба знайти проблему, яку людина вирішує курінням. І треба замінити цей спосіб на інший.

Радить поділити аркуш паперу на дві колонки. На одній написати «Я курю», на іншій «Я буду». Тиждень записувати, коли запалив цигарку й одразу в іншій колонці – чим би міг її замінити. Так знайдеться альтернатива заміни.

– Насправді цигарки не заспокоюють, а навпаки змушують серце битися швидше. Проте дійсно заспокоює, якщо людина в цьому буде впевнена. Це психологічне самонавіювання, – розповідає Костянтин Красовський.

Марина Бондаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.