У селі відкрили шкільну обсерваторію

IMG_8966_1.jpg

У селі Лозова, що входить до Байковецької об’єднаної громади на Тернопільщині, відкрили першу в Україні сільську шкільну обсерваторію.

Проект реалізували в ме­жах програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

– Ми були однією з перших громад, які долучилися до програми DOBRE. І ця обсерваторія – один із плодів нашої співпраці. Ідея виникла завдяки закоханим у космос людям, які є в нашій громаді. Від програми DOBRE ми раніше отримали телескоп, а завдяки збільшеним доходам, які отримує громада в результаті реформи з децентралізації влади, ми збудували й обсерваторію, – розказує Анатолій Кулик, голова села Лозова.

Шкільна сільська обсерваторія має два потужних телескопи з автонаведенням, сучасне комп’ютерне обладнанням та навчальні матеріали. Загальна вартість проекту понад 1 млн грн. Із них 610 тис. грн вклала громада. Решта – партнери зі США, які ще й придбали для обсерваторії один телескоп вартістю 260 тис. грн. На відкриття обсерваторії в село приїжджала Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.

– Телескопи та обсерваторія в селі – це дуже гарна нагода для мешканців і гостей громади навчатися, досліджувати та дізнаватися про планети й космос. Можливо, дехто з місцевих школярів у майбутньому стане науковцями та винахідниками, які не лише допомагатимуть Україні розвивати технічний потенціал, але й просувати її здобутки на міжнародному рівні. Хтозна, може, тут є і ті, хто складе гідну конкуренцію Ілону Маску, – сказала Марі Йованович, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні.

Відтепер місцеві жителі та сусідніх сіл зможуть проводити заняття астрономічних гуртків, науково-дослідні роботи, долучатися до роботи обсерваторії віддалено через сайт. Також розраховують на приїжджих із Тернополя, адже з Лозової до обласного центру всього 10 км. У громаді сподіваються, що з відкриттям обсерваторії в село також приїжджатимуть туристи, щоб подивитися на зорі, та ентузіасти й аматори астрономії з усієї України. В опорній школі Байковецької ОТГ уже навіть створили передовий астрономічний клас.

Ярослав СОЛОГУБ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.