У керівника гурту «Лісапетний батальйон» Наталії Фаліон цього літа вродила малина розміром із перепелині яйця

2018-07-26.jpg

– Тільки що повернулася з лісу. Він впирається в мій город. За півгодини назбирала відро й повну пелену грибів. Цього року їх скільки, що не було вже стільки років, як я тут живу, – каже Наталія Фаліон, керівник гурту «Лісапетний батальйон». – У нас у селі немає жодної людини, котра не розбиралася б у грибах. Обожнюю їх і збирати, і їсти. Хоч щодня. Смажу з молодою картоплею. Маринувати не беруся. Мені їх готові привозять друзі з Карпат.

Наталія Фаліон зі своїм «Лісапетним батальйоном» 2013 року перемогла в телевізійному проекті «Україна має талант». Виграний мільйон гривень артистки витратили на будівництво храму в рідному селі П’ятничани Чемеровецького району Хмельницької області. Зараз у «Лісапетному батальйоні» 14 жінок-учасниць. Наймолодшій 28 років, а найстаршій – 64. Усі разом вони об’їздили з концертами всю Україну. Мешкають у своєму селі. Там же живе й керівник гурту Наталія Фаліон. Має 25 соток землі. На город припадає не більше 12. Там господиня вирощує овочі, зелень та іншу городину.

– На городі в мене немає бур’яну. Між виступами маю один день. Одразу вдосвіта хапаю сапку й уперед на грядки. Має бути, як картинка. Особливо трушуся над баштаном. Маю шестеро онуків, то стараюся насадити їм удосталь смакоти. Вони називають мої кавуни дитячими. Виростають у діаметрі 15 сантиметрів, але дуже солодкі всередині, – розказує Наталія Фаліон.
Окрім баштану, сіє огірки, помідори, базилік та іншу зелень. Має солодку кукурудзу й кілька сортів картоплі.

– Один шанувальник моєї творчості, Артем із Кіровоградської області, надіслав мені по два кілограми всіляких сортів, щоб я собі розводила. Такий от молодець. Вчиться в аграрній академії, тому на картоплі знається. Та що там говорити про сорти, він мені подарував козеня породистої полтавської породи. Віддала його доглядати двоюрідній сестрі на Черкащину. У мене б воно не вижило. Часто їжджу з виступами, – сміється артистка.
У саду Наталія Фаліон позрізувала старі яблуні. На їхнє місце посадила 20 молодих. Також біля них висадила 70 кущів малини.

– Я не великий городник, тому на сортах не знаюся. Приходжу на базар, люди, мене впізнаючи, самі пропонують, що купити. Не хочуть обманути, щоб ще за рік прийшла до них за новими саджанцями. І справді, малина вродила на славу. Розміром із перепелине яйце. Беру тільки червоні, а не чорні чи помаранчеві. Я не екзотична жінка, тому купую традиційні культури, – розповідає Наталія Фаліон.
У садку також має черешні, абрикоси та груші. На подвір’ї облаштувала квітники. Там також не має екзотів. Вирощує айстри, чорнобривці, жоржини, гладіолуси, хризантеми, троянди.

– Для мене найдорожчі квіти – нарциси. Їх ще мама моя садила. Ростуть під яблунею, то стараюся зайвий раз не чіпати, щоб не пропали. Також і кущ жасмину залишився мамин. Це моя гордість, – наголошує артистка.

Із кожної поїздки привозить нові сорти квітів. Наприклад, має лілії з Вінницької області чи Київської. Тюльпани везла з Рівненської області, де потрапила на виставку. Купила кучеряві мальви на Полтавщині. Біля церкви разом з учасниками гурту посадили 150 кущів троянд.

– Як би я не старалася в тому квітнику, він вийде не таким гарним, як у моєї куми Галини. Вона теж, до речі, виступає в нашому колективі. У неї він зразково-показовий. Цвіте з ранньої весни до пізньої осені. У мене не вистачає чоловічих рук, щоб усе до толку облаштувати. І ґрунт не дуже поживний. Уже давно збираюся його викопати і насипати кращого, – розповідає Наталія Фаліон.

До хати купила два вазони алое, бо прочитала, що повинен обов’язково бути вдома. Він має свою квіткову харизму.

– У бесідці посадила в підвісний горщик хлорофітум і мушкательки. Вони виглядають кущем із круглим листям і квітками в суцвітті. Це їх так у нас називають в регіоні. А взагалі це калачики, – пояснює артистка.

Тварин Наталія Фаліон не тримає, бо через концерти нема коли доглядати. Для відпочинку від гастролей переробила комору на сауну.

– Там ще батько вмурував котел і ванну. Ми там дітей купали. Тепер вийшла гарна дерев’яна сауна. Любимо збиратися з ріднею попаритися й потім посидіти в альтанці, – ділиться Наталія Фаліон.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.