Вікторія Булітко тримала царських кішок

Вікторія Булітко

Актриса "Дизель Студіо" Вікторія Булітко вже 10 років живе в Києві. Переїхала із Запоріжжя. Там поблизу міста в бабусі та дідуся була дача. Вікторія разом із братом привозила звідти в міську квартиру жаб та ящірок. Ловила їх руками в струмку. Заводила равликів, які повзали по балкону.

Із татом на світанку рибалила з човна

– Я ще той рибалка. Для мене це великий азарт. Як тільки приїздили на дачу, одразу бігла на річку Конка. Із братом і татом вставали о п’ятій ранку. На гумовому човні перепливали на інший берег річки, де вода глибша, – згадує Вікторія Булітко.

Замість вудки брали смикалку. До жилки прив’язували гачок, який закидають у воду. Витягували з рибою, коли жилка посмикувалася.
На дачі були город і сад. Вікторія Булітко згадує, як рвала там черешні та шовковиці.

– Вішали відра на мотузку собі на шию і вперед на дерево. Лазили з братом, як мавпи. Також сапали город. У бабусі не побалуєшся. Що казала – мусили робити. Навіть на вулиці збирали лопатами гній після корів, які поверталися з поля. Ми їх називали «мінами». У нас хазяйства не було, а добрива на город були потрібні, – продовжує актриса.

У квартиру принесла пташеня жовторотика, яке знайшла за будинком.
– Не додумалася поблизу пошукати гніздо, а відразу притягнула його додому. Зробила йому гніздо з листків. Не розуміла, чого воно лежить і не летить. Захотіла підштовхнути з п’ятого поверху. Воно впало. Дива не сталося, і я дуже плакала, – пригадує Вікторія Булітко.

Кішка грається пакетами з-під їжі на замовлення

Першу тварину завела в 12 років. Мати забороняла це робити, поки Вікторія не принесла кошеня додому. Узяла в подружки. Вибрала тримасну, бо почула, що це на щастя. Назвали Катериною.

– Спала зі мною під ковдрою, як людина. Клала голову на подушку і підкладала під неї свої лапи. Коли постаріла – пішла від нас. Не стала помирати вдома. Після того в сім’ю взяли ще одну кішку. На цей раз персидської породи, – розказує актриса. Назвали теж Катя, але щоб розрізняти з попередньою, називали Катерина Друга. От вона цим своїм царським ім’ям і давала нам жару. Була з паскудним жіночим характером. Не хотіла, щоб її гладили, або перебирала харчами. Від усього ніс відвертала, крім свого корму. Моя перша кішка їла борщ. Так залюбки звідти капусту виловлювала. А ця така нахабна була і в нас не прижилася. Ми невдовзі віддали її знайомим.

Зараз Вікторія Булітко тримає в квартирі кішку Касю – Кассіопею. Її актриса прихистила три роки тому. Побачила взимку у своєму під’їзді. Пустила додому погрітися. Пожаліла, бо та чхала та трусилася від холоду.

– Двері в квартиру мовчки відкрила і думаю, якщо забіжить, то значить, це щастя все-таки моє. А вона взяла і поважно зайшла, як до себе додому. Сприйняла це як знак. Посеред ночі розбудила мене, коли страшно рвала кігтями мій килимок для занять спортом. Виставила її в під’їзд. Побачила знову в себе біля дверей. Дивилася на мене щирими очима прямо в душу. Знаєте, як Кіт у чоботях із мультика «Шрек», – сміється Вікторія Булітко.
На той час актриса не планувала заводити кішку. Пустила її, щоб пожила кілька місяців до весни, поки потепліє. Зізнається, якби вона не була тримасна, як її перша кішка, то не звернула б на неї особливої уваги.

– Кумедно були, коли купувала їй туалет. Попросила продавця дати недорогий звичайний, бо вона в мене тимчасово. Та хитро усміхнулася з виглядом: «Авжеж, до весни. Так багато хто спочатку каже». Коли прийшла весна, любов вже настільки глибоко сиділа в серці, що я її нікуди не відпустила.
Ім’я не могла підібрати, тому місяць жила неназваною. Згадала, як колись з інформатики робила курсову роботу про сузір’я Кассіопея. Так і назвали кішку. Скорочено Кася. Приживалися з нею легко. Швидко звикла до туалету. Шпалери не рвала і на стіл не вистрибувала. Улюблена іграшка – поліетиленові пакети. У квартирі їх багато з-під їжі на замовлення. Ловить їх лапами, як парашут.

– Вона в мене порядна кішечка. Хоча й кричить о шостій ранку, щоб її годували. Коли повертаюся додому з роботи, виглядає з іншої кімнати, хто прийшов. Тоді біжить до миски, показуючи, що хоче їсти. Годую її спеціальним кормом, бо вона стерилізована, – продовжує артистка.

Акторка вкрала живець грошового дерева

Окрім кішки, Вікторія Булітко вдома доглядає ще й за кімнатними рослинами. Має фікус, спотифіліум – жіноче щастя, і грошове дерево. Лимон і мандарин не прижилися. Вибирала їх за фен-шуєм, а вони засохли.

– Кажуть, щоб рослина прижилася вдома, – її треба вкрасти. Побачила в знайомих величезне грошове дерево. Висотою з півметра. Подумала, якщо я один живець відірву, йому не зашкодить, – зізнається артистка.

Саджанець ніяк не пускав у воді корінець. Із нього листки обсипалися один за одним. Тільки верхній, останній, пустив корінець, і його посадила в землю. Йому вже 10 років. Зараз акторка веде боротьбу з білою павутиною, якою вкривається рослина. Кропила різними препаратами і не допомогли. Тоді землю накрила плівкою і помила листки водою.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.