Причини масової загибелі бджіл замовчують

bdzoly.jpg

Починаючи з 16 травня до 21 червня в Україні загинули майже 18 тис. бджолосімей. Причиною падежу називають отруєння агрохімікатами. Більше того, після дощу отрута потрапляла в землю. Далі через ґрунтові води в колодязі, з яких воду п’ють люди.

– Землероби почали використовувати для обробки полів незареєстровані препарати, які шкодять бджолам. В окремих регіонах полягли корови. Є навіть інформація про людські жертви через використання агрохімікатів, – сказав Володимир Стретович, голова Спілки пасічників України. – Фермери мали б інформувати людей про обробки. Але дієвого діалогу між фермерами і пасічниками в Україні немає.

У Долинському районі Кіровоградської області прямо в себе на пасіці помер бджоляр. Його товариш Олександр Карауш припускає, що пасічник не витримав переживань через загибель більшості бджіл.

– За тридцять три роки, що я займаюся бджолами, такої масової загибелі комах не було. Просто відрами вигрібали їх із вуликів. А мій сусід за серце тримався, казав, що не може на це дивитися. Дуже сильно переживав, плакав, – пригадує Олександр Карауш, голова ГО «Травневий мед».
Олександр Карауш розповів, що ні в Кривому Розі, ні в Дніпрі ніхто не захотів приймати бджіл і ріпак на аналіз. Це зробила лабораторія в Києві, але результатів не надали. Бджоляр припускає, що їх і не буде, тому що вони повинні робитися протягом десяти днів. На його думку, із результатами аналізів затягують спеціально.

– Період розпаду пройшов – отрута розщепилася. І тоді нам видадуть результат, що все нормально. Я хочу сказати, що це по всій Україні – я не можу назвати такої області, де б не загинули бджоли. Уже тут, у своєму колі, нам один фермер сказав, що завезення цієї отрути було централізованим. Тобто хтось це лобіює. Що саме завезли – не ясно, лише зрозуміло, що препарат не сертифікований. Якби він підлягав сертифікації в Україні, його б не допустили до обробки полів, – припускає Олександр Карауш.

У місті Ромни Сумської області бджолярі перекривали навіть дорогу з вимогою компенсації за померлих бджіл. Як стверджують потерпілі бджолярі, місцеве аграрне підприємство знищувало шкідників на своїх полях токсичним препаратом. Поблизу земель цього товариства знаходяться і пасіки селян Буринського та Роменського районів Сумщини. Унаслідок півтори сотні пасічників втратили десятки роїв бджіл в районі 5-ти кілометрів від місця розпилення препарату. Тепер же люди вимагають, аби їм виплатили гроші за втрачених бджіл. Хотіли по 5 тис. грн за вулик.

Дорогу також перекривали пасічники Городоцького району Хмельницької області. Вони зупиняли рух н трасу Городок–Ярмолинці.

У Всеукраїнському братстві бджолярів наголошують, що довести провину агрокомпаній украй важко. Мало отримати результати аналізів, які підтверджують смерть бджіл від агрохімії. Потрібні ще докази, що підприємство використовувало цей препарат. До того ж справу має розглянути суд. У свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства України уникає діалогу між пасічниками та фермерами щодо масової загибелі бджіл. Принаймні про це повідомляється на сайті kurkul.com.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.