Консультація ветеринарного лікаря

каченята

Чув, що каченятам потрібно додавати в їжу пісок. Якщо це правда, то в якій кількості?

Дійсно, птиці, особливо качкам і гусям, для нормального травлення необхідно їсти тверді частки. Найпростіші з них – це пісок чи гравій. Затримуючись у м’язовому шлунку, тверді частки допомагають перетирати корм. Каченятам у домашніх умовах починають додавати пісок із другого тижня життя. Пропорція приблизно ¼. Пісок також можна просто насипати в окрему годівницю.

Місячні кури-бройлери почали чахнути, кілька здохло. Яка може бути причина?

Причин може бути дуже багато. Щоб зробити точне визначення, ветеринар має оглянути птицю, а краще зробити лабораторне дослідження. У цьому разі, детально розпитавши господарів, з’ясувалося, що причиною захворювання птиці стала різка зміна кормів.
Господарі придбали курчат високопродуктивної скоростиглої м’ясної породи. Провели повний курс рекомендованих щеплень та обробок. Перші кілька тижнів годували спеціальними комбікормами. Потім перевели птицю на звичні для домашнього господарства мішанки з пшенично-кукурудзяної дерті та зеленої маси люцерни, додавали кропиву. Це й довело курчат до хворобливого стану. Відповідно до енергії росту, яка закладена в цієї породи, молодняк потребує багато поживних речовин, мінералів і вітамінів. У домашніх кормах, на які перевели птицю, їх було недостатньо. Це притупило ріст і розвиток курчат, послабило опірні функції організму, викликало захворювання та загибель найвразливіших особин. На кормах, особливо для високопродуктивних тварин, краще не заощаджувати. Це може призвести до ще більших втрат.

Після отелення в корови вже кілька тижнів не спадає набряк вимені. Ознак маститу нема, але корова стоїть удома, що порадите?

«Холодний» набряк вимені після отелу – це нормальне явище, яке минає протягом тижня. Якщо триває довше, то це може свідчити про хворобу серця, печінки чи нирок корови. Але за гарного апетиту, надоях, можливо, найкращою допомогою буде активний моціон. Виганяйте корову на пасовище. Масаж вимені під час ходи пришвидшить відтік крові та відновить нормальний кровообіг вимені. Але поки що не варто годувати поживними молокогінними кормами – соняшниковою макухою, дертю тощо.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.