Іво Бобул у дитинстві пас овець і корів

ivobobul2.jpg

Народний артист України, співак, композитор Іво Бобул народився в селі Тереблече Глибоцького району Чернівецької області. Живе в столичній квартирі з видом на Дніпро разом із четвертою дружиною Наталею та 12-річним сином Данилом. Назвали його на честь його хрещеного батька Леоніда Даниловича Кучми. Він є одним із 12 кумів артиста. Вибрали саме це число, щоб було стільки хрещених батьків, як і апостолів.

– Сина дуже балую, хоча й він знає слово «Ні». Одного разу він був сильно захоплений «Титаніком» і страшно хотів собі такий корабель. Ніде я такого не бачив і попросив Олександра Сєрова, щоб той купив. А потім, коли цей кораблик-модель пустили в річці в Києві, він мало не потонув.

Після смерті батька рік жив в інтернаті

Іво Бобул народився в багатодітній сім’ї. Коли батька не стало, синів віддали в інтернат, а дочок залишили з матір’ю.

– Коли мама приїжджала, привозила якісь ласощі, вся школа збиралася. І підходили діти маленькі, які думали, що моя мама їх. Я рік був в інтернаті. Потім поїхав працювати до Чернівців на будівництво до армії. Там почав грати на гітарі.

– Моє село розташоване біля самого румунського кордону, останній форпост України. Мати – румунка, батько – румунського походження. У школі була румунська мова. Але в селі – один із найбільших україномовних інтернатів. Там навчився розмовляти українською, граючи з хлопцями у футбол. Двір великий – грали там. Батя стільки шибок засклив. Ото й усі розваги. Іграшок у мене не було. Тому й зараз синові купую їх багато. У Дані кімната завалена іграшками. Іноді він запитує: «Тату, а які в тебе були іграшки в дитинстві?» Я відповідаю: «Корова, поросята, вівці», – розповідає Іво Бобул.

Першу свою машинку запам’ятав на все життя. Батьки поїхали в місто і купили з братом на двох маленьку дерев’яну машинку з залізним кузовом. От радості було. Але вже через 15 хвилин від неї залишився тільки каркас. Мені було дуже цікаво, що ж там у кабіні. А після виходу на екрани фільму «Фантомас» ще й хуліганили. Ловили хрущів, щоб помститися дівчатам за образи. Запускали комах через вікно в кімнату і записочку залишали: «Фантомас».

Збирав на полімерзлі буряки

У селі працював на городі та в саду. Випасав корів і овець. Годував свиней, птицю та коней. Батько працював лісником, тому треба було чим їздити возом.

– До роботи нас батьки не змушували. Ми й самі розуміли, що то все треба було переробити, щоб було за що жити. Хоча й хотілося гуляти, а по господарству почав допомагати із семи років. Переробив усілякої роботи і не вважаю, що, наприклад, обривати вишні це робота. Скоріше задоволення. Не можна порівняти зі збиранням буряків під час заморозків. Коли руки настільки мерзнуть, що перестають слухатися, і важко рвонути буряк із землі, – продовжує артист.

Ходили з братами в колгоспний сад збирати черешні та вишні, на поля – огірки та помідори. Заробляли гроші на продажу хрону. Копали його й здавали на завод-контору по 20 копійок за кілограм.

Собаку Жучкуотруїв сусід

– У нас були, звичайно, собаки. Але ж то спільні з братами та сестрами. Особисто моєю була дворняга Жучка, яку знайшов під містком. Жила в нас кілька років, поки я не пішов до армії. Звідти мене вже не дочекалася. Її отруїв сусід, – згадує співак.

У квартирі домашніх тварин не заводив. Виняток зробив для сина, який дуже захотів котів. Має двох – Бусю та Асю. Доглядає за ними Данило сам. Привчили, що тварини – то велика відповідальність. Раз завів, то й залежать вони від нього.

– У моєму рідному селі є батьківський дім. Я його відремонтував, і зараз там живе моя сестра. Це і є моя дача. Мені просто ніколи займатися присадибними справами. Те ж саме й кімнатні квіти. Знаю, що ними заставлені всі вікна. Але, що то саме за рослини, я не розбираюся, – говорить Іво Бобул.

Іво Бобул став дуже відомий серед молоді, коли гурт «Танок на майдані Конго» створив саркастичну пісню про співака, який постає в ролі супергероя.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.