Консультація ветеринарного лікаря

kozy.jpg

У кози низьке вим’я, унаслідок чого ранить його травою, як цьому зарадити?

Вим’я частково захистять мазі, креми та бальзами, які продають у ветаптеках. Найдешевша та доступна цинкова мазь. Також можна підв’язати захисний фартух – чотирикутну торбину з тканини з поворозкою на кожному куті, що зав’язуються на спині тварини. Але треба слідкувати, щоб мотузки не натирали козі шкіру.

Поросята чухалися, і ветлікар порадив обробити їх від корости, але це не помогло, що робити?

Якщо при підозрі на коросту призначене лікування не допомогло, необхідно звернутися до того ж фахівця, що радив обробку. Він може коригувати лікування. Але свині можуть чухатися через дерматит, сонячні опіки, колючу підстилку, хронічні кормові інтоксикації, напад кровосисних комах. У кожному випадку лікування різне. Тому перш за все потрібно встановити причину.

Кози із задоволенням об’їда­ють листя ехінацеї, чи це їм не зашкодить?

Ехінацея безпечна для вживання тваринами. Більше того, якщо в нашій країні ехінацея відома своїми цілющими властивостями, то, наприклад, у Канаді вона широко використовується як кормова культура. За поживністю ехінацея прирівнюється до зеленої маси люцерни.

Чи можна обробляти від вошей індичок, коли вони висиджують яйця?

Обробку птиці від вошей потрібно робити щовесни. Особливо перед тим як птиця сідає на гнізда. Та коли сталося так, що завошивленість проявилася в процесі інкубації, краще все-таки провести обробку. При цьому необхідно ознайомитися з інструкцією до препарату, чи нема обмежень на використання для цієї групи птиці.

Вирішили забити місячне козеня, але чи безпечно їсти таке молоде м’ясо?

Вживати в їжу м’ясо телят і козенят до двомісячного віку небажано. Це пов’язано з тим, що в тварини до вказаного віку не функціонує в повному обсязі травна система. Тому в м’язах не відкладається необхідна кількість вітамінів і ферментів. У той же час ще зберігається високий рівень речовин, що накопичилися внутрішньоутробно. Вони мають небажаний вплив на травну систему людини при споживанні. Узагалі забій тварин без попереднього огляду ще живої тварини й подальшої ветсанекспертизи продуктів забою заборонено.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.