Гроші на телят дають у сільській раді

telenok.jpg

У червні селянам почали виплачувати дотації на утримання молодняку великої рогатої худоби. За кожну худобу, якій виповнилося 13 місяців, люди отримують 2,5 тис. грн. Діяти указ почав 1 травня і відтоді виплати здійснили 3573 українцям. Загальна сума становила 260 млн грн за утримання 345,5 тис. корів.

– Щоб отримати компенсацію потрібен паспорт на теля. Його видають в районних державних управліннях ветеринарної медицини, – розповідає Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.
Для отримання компенсації в сільраду потрібно надати паспорт на худобу, а також паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і банківську довідку про відкриття рахунку. Гроші від уряду нараховуватимуть на банківську картку.

Впродовж 5 днів сільрада має направити документи до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Тоді відбувається розподіл бюджетних коштів між фізичними особами, яким нарахована дотація за молодняк.

– Виплата здійснюється в три етапи: 1 травня, 1 вересня та 1 грудня. Спочатку поступово виплачується допомога за молодняк: віком від 5 місяців – 300 грн, 5-9 місяців – 700 грн і 9-13 місяців – 1500 грн. Такий поділ потрібен, щоб люди мали стимул тримати й далі тварину, а не отримати гроші й продати, – продовжує урядовець.

Дотацію можна отримати не тільки на теля, народжене цього року, а й попереднього. Якщо йому вже виповнилося 13 місяців, компенсація не ділиться. Виплачується 2,5 тис. грн одноразово.

– Із чотирьох мільярдів гривень, виділених урядом, на дотації на молодняк піде сімсот мільйонів. Вони компенсують затрати на утримання молодняку великої рогатої худоби. Це має посприяти розвитку тваринництва в кожному регіоні, – говорить Олександр Маслак, директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА. – Люди не отримають грошей без довідки з банку про відкриття рахунку. Тут важливим є те, що Міністерство аграрної політики уклало Меморандум із державними банками. Це Приватбанк, Укргазбанк та Ощадбанк.

Також на нарахування дотацій можуть розраховувати й підприємства. За кожну корову держава виплачує 1500 грн.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.