Цукровики запакували останній мішок

Україна завершила сезон переробки цукрового буряку - 77 цукрових заводів, які працювали цього сезону, зупинено до наступного врожаю.

Можна стверджувати, що кризова ситуація, яка склалася кілька років тому у вітчизняній цукровій галузі, подолана. У 2011 році виробництво цукру збільшилося на 50%. Таким чином, досягнуті рекордні за останні 5 років показники. Всього вироблено 2,33 млн. тонн цукру. Внутрішній ринок, потреби якого складають 1,86 млн тонн, забезпечений повністю. Решта може бути спрямована на експорт.

Тож вітчизняний споживач може спокійно ласувати солодким: дефіциту цукру чи стрибка цін на цей продукт не очікується. У поточний маркетинговий рік (з 1 вересня 2011 року) цукровики вступали з ціною 8,5 грн за кілограм. На кінець маркетингового року, за словами голови правління асоціації «Укрцукор» Миколи Ярчука, вона становитиме 6,5-7 гривень.

Тим не менше у цукровиків є причини для занепокоєння. Експортний потенціал сьогодні складає 470 тис. тонн. Проте сам експорт відбувається дуже повільно. Україні не просто повернути зовнішні ринки збуту, які вона втратила у минулі роки. Прогнозується, що продати за кордон ми зможемо не більше 50 тис. тонн, і це вже дало привід для розмов про скорочення площ під посіви цукрових буряків.
На цьому тлі Україна має не аби який імпорт тростинного цукру-сирцю - 260 тис. тонн. Цукровики звернулися до уряду щодо відмови від закордонної сировини, яку країна закуповує за квотою СОТ.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.