Богдан Бенюк садить дерева польським методом

22221667_2149991101693774_99809868400994783_n.jpg

Народний артист України, актор і телеведучий Богдан Бенюк живе з родиною в приватному будинку, де має п’ятеро котів і собаку Цезаря. У кожної тварини свій характер. Тому, як каже їхній господар Богдан Бенюк, до кожного потрібен свій підхід.

– Коти настільки влилися в моє середовище, що переживаю за них не менше ніж за рідних людей. Ці тварини були завжди в моєму житті. Вони дають таке психологічне розвантаження, яке важко описати словами. Я отримую від котів колосальне задоволення. Колись у мене кішка народила п’ятеро білих котів. Усіх пороздавали людям, а одного залишили. Назвали Юзиком. Він – мій улюбленець і знає про це. Крутиться біля мене як тільки йду до холодильника, щоб дав йому щось смачненьке, – розказує Богдан Бенюк.

У Юзика різні очі – одне блакитне, інше – зелене. Саме Юзик будить артиста щоранку. Він найстарший кіт. Йому вже більше 10 років. Народився в один рік з онукою актора.

– За котячими мірками, Юзику більше 80 років. Він настільки розумний, що навіть муркаючи, здається, вимовляє слова. Так уже до нього звик, що розумію з півслова. Розмовляю з ним тільки українською і сміюся, коли в нашій країні люди скаржаться, що не можуть вивчити українську мову. Узяв би їх до себе на виховання, і вони в мене теж заговорили б українською, – сміється актор.
Ще одну кішку з відпочинку в горах привіз син актора Богдан. Побачив її на вокзалі й сказав, якщо вона нявкне, то він забере її. Тепер кішка живе в Києві й має ім’я Сіра.

– У моєї Сірої така шерсть, як дорогоцінна шуба. Блискуча та дуже м’яка. Називаю її мольфаркою й чарівницею. Вибирає місце, яке болить, і масажує лапами, – продовжує Богдан Бенюк. – Від доньки в нас кицька Рижуля. Її подарували на день народження. Згодом залишили одне її кошеня. Діти кажуть на нього Арлекіна, а я – Красуня. Це вже четверо. А п’ятого, Гену, узимку в мороз зняли з дерева.
Богдан Бенюк зізнається, що любить, повертаючись додому, відкривати ворота. Тоді всі коти біжать його зустрічати. Чекають, щоб приголубив і дав щось смачне. Водночас не приховує, що п’ять котів у хаті – це ще й часте чищення диванів.

– Інколи коти так окуповують диван, що й сісти ніде. Особливо взимку, коли всі живуть у хаті. Улітку коти ночують надворі. Ходять на полювання – неподалік ліс, і приносять додому ящірок і мишей. Якось я ледь не вивалився з вікна – так заглядав, як Юзик приніс мишу собаці Цезарю. І той із задоволенням її з’їв, – згадує Богдан Бенюк.

У родині Бенюків незвичайний собака – лайка, схрещена з маламутом.

– Наш Цезар схожий на вовка з блакитними очима. У нього на лобі пляма у формі тризуба. Його мені син подарував чотири роки тому. Це дуже розумний собака, який підвиває, коли я граю на дудці, – продовжує артист.

По сусідству з Богданом Бенюком живе письменник і видавець Іван Малкович, до нього часто перелазять тварини Бенюків, і він їх підгодовує. Навіть поставив для них миску для їжі.

– Тварини в мене споживають звичайну їжу та молоко. Хоча інколи купую їм усіляку хімію – котячі корми. А жартома кажу, що в нас удома фабрика з витягування кліщів. Набили на цьому руку й дістаємо паразитів умить, – каже Богдан Бенюк.

– У мене, як і в будь-якого справжнього українця, є город. На ньому садимо картоплю, цибулю, інші овочі. Маю садок. І біля будинку, і в Карпатах, звідки я родом. От нещодавно звідти приїхали з дружиною, де садили молоді саджанці. Поїду скоро їх поливати і заразом сіяти травичку, – ділиться Богдан Бенюк.

Дерева на батьківщині артиста садять по-особливому. Зверху 5-10 см родючого ґрунту, а глибше – дрібне каміння. Екскаватором викопують велику яму, засипають туди привезений ґрунт і гній, а тоді садять дерево.

– Цю технологію показали поляки. У нас у Надвірнянському районі Івано-Франківщини, де я виріс, у горах ні в кого не родила ніяка садовина. Там була одна черешня, яку ми дітьми обдирали, що й не встигала достигнути. Для нас фрукти були чимось недосяжним. Купити їх теж не було де, – пригадує Богдан Бенюк.

Знаючи, що чоловік в дитинстві не міг наїстися черешень досхочу, дружина Богдана Бенюка Уляна посадила біля дому ряд цих дерев.

– Коли зацвітають, то здається, що дерева молоком облиті. У вікно дивлюся, і радіє серце. Перша скороспілка достигає якраз мені на день народження. Це ж треба, так моя дружина Уляна підгадала, що я їм перші черешні саме 26 травня, – радіє артист.

У саду Бенюків, окрім черешень, також ростуть вишні, груші та яблуні.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.