Телеведуча Яніна Соколова вирощує в квартирі троянди

Яніна Соколова

– Якби була моя воля, оселилася б у селі й машиною їздила на роботу. Це велике щастя бути близько до землі, усього, що росте. Коли з дітьми знаходимо надворі гарну рослинку, беремо паросток і несемо до хати. Висаджуємо у вазони й так розводимо види, назви яких не знаємо, – розказує Яніна Соколова, телеведуча.

Телезірка виросла в Запоріжжі, і в її дитинстві було багато бетону, сірості. Тому тепер, коли живе з родиною в Києві, задоволена, що в її районі багато дерев, клумб. Також у квартирі намагається якомога більше вирощувати рослин. Лише на підвіконні кухні має троянди п’яти кольорів.

– У січні приходили гості й подарували три горщики з трояндами біло-рожевого кольору. Через тиждень пов’яли. Пересадила їх у свіжу землю, в інший горщик. Тепер вони знову зацвіли, – хвалиться телеведуча.

У квартирі також вирощує міні-кущі та цитрусові. Родинне мандаринове дерево плодоносить двічі на рік.

Цитрусові поливає з аскорбіновою кислотою

– Перший мандарин потрапив у наш дім завдяки моїй вірі в нього, – сміється Яніна. – Коли його купила, він майже вмирав, опустив листя. Тому його продали за 80 гривень, – пригадує телеведуча. – Відживити рослину допомогла Людмила, жінка, яка в нас прибирає дім. Порадила полити мандарин аскорбіновим розчином.

У літрі теплої води розчиняє 5 пакетів по 2,5 г аскорбінової кислоти. Вона продається в супермаркеті поруч із желе та ванільним цукром. Коли розчин охолоне, поливає мандарин. Так підживлює щомісяця.

– Дерево виросло втричі. За сезон дає до 40 плодів. Діти зривають і тішаться. Вони ж також доглядають за рослинами, – продовжує Яніна Соколова. – Мої сини мають обов’язки обприскувати рослини з пульверизатора, яким зволожуємо білизну під час прасування. Хлопці роблять це із шаленою насолодою. Часом бавляться, пирскають одне на одного, але так вчаться любити природу. Від них дізнаюся, що в нас у хаті нового зацвіло.

Канікули проводила в родичів на Херсонщині

Свій перший досвід спілкування з природою Яніна Соколова отримала в бабусі й дідуся на Херсонщині.

– Моя бабуся з дідусем родом із сіл Веселе та Мала Лепетиха. Коли мені було вісім років, приїхали до них в гості, і я пішла збирати в садку яблука. Набрала два повних відра. Поки несла до хати, зустріла козу Зорьку. Тварина потяглася до яблук. Я їй одне, друге. Так і згодувала піввідра. Мені стало легше нести ті відра, але бабуся, як побачила, то дала мені різки, – тепер сміється телезірка. – Я згодувала козі тижневий запас вітамінів на всю родину.

Любить козяче молоко й збирати врожай

Із дитинства Яніна Соколова любить козяче молоко і дотепер купує його. Як для їжі, так і для косметики. Досі також любить збирати яблука.

– Маю друзів, які часто запрошують мене в гості до себе на дачу. Отримую в них терапію під час збирання яблук у саду, – розповідає Яніна Соколова.
Вона переконана, що сучасним мешканцям великих міст не вистачає насолоди, яку людина отримує, працюючи на землі.

– Моя мама живе в місті Буча під Києвом. Колись там був сосновий ліс, залишилося багато рослинності й свіже повітря. Я там почуваюся дуже комфортно, – ділиться Яніна Соколова.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.