У селах забирають пасовища для корів

cow_.jpg

У селі Павлівка Васильківського району Дніпропетровської області пасовище для корів віддали під наділи учасникам АТО. Траву переорали й гнати туди худобу заборонили. Хоча це було місце біля річки й череду там випасали десятиліттями. Селяни намагалися зупинити трактори, але марно. Їхнє пасовисько відібране рішенням районної влади й на те є відповідні документи. Люди втратили не тільки випас, а й доступ до водопою худоби.

Збереження старих пасовиськ і виділення землі під нові стало поширеною проблемою селян по всій Україні. Худобу пасуть переважно неподалік річок, лісу. Часто ці території вже не є територією сільської ради. Тому мешканці села права на нею не мають. Хоч і роками випасають там худобу. Зокрема, у Павлівці пасовисько над річкою всього за сто метрів від краю села, але люди його втратили й тепер женуть худобу на дальшу відстань із гіршим випасом та без водопою. Але навіть якщо випас у межах села, це не дає людям гарантії, що в них не заберуть пасовисько. Земля під випас худоби на території селищної ради надається тільки на умовах тимчасового користування. А це означає, що своїм рішенням місцева влада в будь-який момент може заборонити використання поля.

Щоб не втратити пасовище, люди мають не тільки пересвідчитися, що їхнє пасовисько належить до території сільської ради, а й звернутися до сільради з проханням узаконити територію випасу або сінокосіння.

Після подання заяви укладається договір оренди земельної ділянки. Але, оскільки найчастіше худобу випасають спільно, чередою, то до сільської ради подають звернення про створення громадського пасовища. Рішення про передачу такої землі, а також плату за користування для кожного власника корови ухвалюють депутати на сесії районної ради. Оформлення землевпорядної документації здійснюється за кошти місцевої ради.

Потрібно також зазначити, що ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», надає право користуватися громадськими пасовищами безоплатно на підставі права загального землекористування. Тому, якщо в селі немає місця для випасу корів чи його відібрали, бо воно розташоване за ме­жами території сільської ради, звертайтеся до органів районної та обласної ради й захищайте своє право на землі загального користування. Як це, згуртувавшись та заручившись підтримкою сільського голови, зробили селяни в Павлівці. Після втрати пасовища вони звернулися до обласної адміністрації й, зрештою, повернули випас для худоби.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.