Чиє молоко будемо пити?

На початку 2012 року міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк відвідав тваринницький комплекс ПСП «Новаки» Коростенського району Житомирської області. Робоча поїздка очільника галузі викликана недостатньо активними темпами розвитку молочного скотарства, що не може не турбувати.

- Сьогодні ми знаходимось на підприємстві, яке увійшло в бізнес у 90-х роках минулого століття. І не збанкрутіло, не загинуло, а вистояло і плідно працює наперекір економічним потрясінням і фінансовим кризам. А все – завдяки мудрому далекоглядному керівництву. І тепер це господарство, як і ще 860 фермерських господарств Житомирщини – реальна перспектива для Полісся й України в цілому відродити молочну галузь, - зазначив Микола Присяжнюк.

За його словами, молочне скотарство – надзвичайно важливий напрям в аграрному секторі, адже є однією з основних умов продовольчої безпеки держави. До того ж для молочної продукції характерно орієнтуватися на експорт. Ось чому вітчизняні виробники молока вкрай потребують інноваційних підходів до надання державної підтримки.

На підтвердження того, що і влада, і законотворці розуміють злободенність завдань, які постали перед молочною галуззю, Верховна Рада напередодні Нового року проголосувала за зміни до Податкового кодексу в частині підтримки сільгоспвиробників. Зокрема, закон уточнив механізм виплати компенсації за молоко і м’ясо, що їх ферми чи індивідуальні власники худоби продаватимуть переробним підприємствам. У 2012 році 70% ПДВ залишиться у переробників, і вони дотуватимуть з цих коштів виробників молока, як це відбувалося досі, а от решта 30% буде акумулюватися у спецфонді держбюджету і спрямовуватиметься Урядом саме на будівництво і реконструкцію тваринницьких ферм.

Заходи дуже вчасні. За 11 місяців 2011 року, якщо порівняти з 2010-м, виробництво молока знизилося більш ніж на 2%, кількість поголів’я - на 2,5 відсотка. За оцінкою експертів, таке падіння уже сформувало певну залежність України від молочного імпорту. Стрімко нарощує на ринку нашої країни свою частку продуктів харчування з молочної сировини Білорусь. Дехто прогнозує завезення молока навіть із далекої Нової Зеландії, яка у себе потужно підтримує цю галузь.

Та чи сподобається нашим дітям заморське молоко, імовірно, таке ж біле, але навряд чи смачніше і поживніше за своє, українське?

Ніка Серьогіна

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.