Першу весняну траву худобі дають разом із сіном

kozy.jpg

Навесні худобу переводять із сіна на зелені корми. Це треба робити поступово й обережно.

– Спочатку потрібно зранку до того, як підуть на випас чи будете класти накошене, давати трохи сіна. Це захистить худобу від діареї внаслідок зміни корму, – пояснює Іван Сологуб, ветеринар із міста Теребовля на Тернопільщині. – Вівцям перша весняна трава найкращий корм. У ній більше вітамінів і мікроелементів, навіть ніж у концентрованих кормах. Щоб не було різкої зміни раціону, у перші тижні їх потрібно поєднувати з травою.

Зелень дають уранці, сіно – ввечері, а вдень – концентрований корм. Його потрібно 300-500 г на добу для однієї тварини.

– Для правильного травлення вівцям потрібні й грубі трави. Їх краще давати ввечері, для кращого перетравлюванння. Водночас не треба забувати, що їм треба класти сіль-лизунець, – продовжує ветеринар.

Кролям першу зелень найкраще починати давати з кропиви. Це рання трава, у ній багато мікроелементів і протеїнів, які допомагають краще працювати кишечнику. Підійдуть також злакові трави, конюшина і люцерна. Не зашкодить полин, щавель, хвойні гілки та з ясена, берези чи липи. Об них кролі точать зуби.

– Білок із кропиви гарно засвоюється і тварини ростуть швидше ніж кролі на заводських кормах. Тварини менше хворіють, вдається ще й заощадити. Щоб кролі не попеклися, кропиву треба нарізати і залити окропом, – застерігає фахівець.

У квітні вже можна випускати пастися козенят. Найчастіше вони котяться в березні. Місячним тваринам уже замало материнського молока й потрібна грубіша їжа.

– На пасовищі козенята швидше розвиваються ніж у стійлі. Головне, слідкувати, щоб вони не лягали на землю. Вона ще може бути холодна – козенята можуть похворіти, – наголошує Іван Сологуб.

Увечері кіз і корів часто догодовують залишками овочів – буряками, морквою чи картоплею.

– Із пророслої картоплі треба повідламувати паростки, зварити, а воду злити. Картопля не має в ній стояти й холонути. У паростках є соланін. Це речовина, яка викликає запалення слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Воно проявляється запором, який потім змінюється тривалим поносом, – застерігає ветеринар.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.