Злата Огнєвіч удома вирощує апельсини

Zlata.jpg

Заслужена артистка Автономної Республіки Крим Злата Огнєвіч стала відомою на весь світ після участі в пісенному конкурсі «Євробачення». Там посіла 3-тє місце. Зараз вона готується до концерту з Монсеррат Кабальє, представники якої самі вибрали Злату для співпраці. Їх вразив виступ Злати Огнєвіч з італійським оперним співаком Андреа Бочеллі.

– Для мене велика честь, що Монсеррат Кабальє вибрала саме мене. Концерт із симфонічним оркестром відбудеться 14 квітня. Звичайно, я дуже хвилююся, як і перед кожним виступом. Неважливо – переді мною сто глядачів чи тисяча, я маю виступити ідеально, – ділиться артистка.

Місце для орхідей шукала з компасом

У перервах між репетиціями вирощує орхідеї. Має їх із десяток. Вони стоять у кімнаті на широкому підвіконні.
– Перед тим, як поставити вдома орхідеї, ходила по квартирі з компасом. Так шукала для них місце. Вони полюбляють східну сторону, щоб було багато сонця, – згадує Злата Огнєвіч.
Слідкує за часом пересаджування та підживлення. Для цього має багато добрив.
– У мене кожний ранок починається з розмови з рослинами. Кажу, які вони гарні. Потім ще зволожую повітря, розприскуючи розпилювачем воду над орхідеями.
Мріє мати вдома королівську орхідею.

– Вона виростає до половини мого зросту. Стебло обліплене білими квітами, які аж звисають. Не зважуюся купити її собі, за примхливість у догляді. Я переживаю, що не зможу приділити їй вдосталь уваги.
Окрім орхідей, любить фікус і сукуленти. Друзі подарували їх цілий набір у прозорому ящику, який схожий на акваріум.

– Усі мої рідні знають, що я дуже люблю квіти в горщику, а не зрізані. Тому тато мені подарував рослину, яка називається квіткою цнотливості. Запитав, які квіти подарувати мені на концерті. Я попросила краще щось у горщику. От вона в мене росте й щодня нагадує про татка. Вона розцвіла й не дає місця моїм орхідеям, – клопочеться співачка.
Має темно-зелене листя з білими прожилками. Зацвітає рожевим цвітом.

Апельсинове дерево улітку тримає на балконі

Окрім вазонів, артистка має в квартирі апельсинове дерево. Придбала його два роки тому.

Купила саме його, бо взимку захотілося літа та сонця вдома. Воно мені нагадує про Італію, де росте багато апельсинів.

У магазині дерево стояло вже з плодами. Перший урожай не збирала. Із них рослина набирається сил. Наступного року зібрала вже свій урожай. Була спокійна за якість плодів, бо самі підживлювали рослину, і знала, що в апельсинах немає нітратів.

– Апельсинове дерево дуже примхливе до поливу. Не можна забувати поливати, щоб не пересохло коріння. Воно вже тоді не відроджується й рослина гине. Коли я на гастролях, прошу друзів за ним доглядати, – розповідає Злата Огнєвіч.

Улітку ставить на балкон, щоб був доступ свіжого повітря.
Любов до рослин прокинулася, коли переїхала до Києва у свою оселю. Удома рослини більше любила мама. У нас уся кухня завжди була зелена від кімнатних квітів. Я могла забути навіть полити. Подруга підмітила мою любов до кімнатних рослин і сказала, що це прокидається жіночність.

Дитиною в Криму їла овочі на грядці

Сім’я Злати жила в квартирі. За містом була ділянка землі, де вирощували городину.

– Там більше любить поратися батько. У Криму непередбачувана погода й складно вирощувати помідори. Але татко із цим справлявся. Щодня возив бочки води, щоб поливати кам’янистий ґрунт на городі. Там не було водопроводу й робив усе руками. Вирощені з такою любов’ю овочі були найсмачнішими. Я їх їла прямо на грядці, – згадує артистка. – Якщо вдома вдавалося посачкувати, то в бабусі в Кривому Розі такий фокус не проходив. Там збирала руками колорадських жуків. Зривала в садку малину та смородину. Ці кущі мене лякали. Там жило багато павуків і гусені. Тому для мене це було покаранням.
Любила більше збирати абрикоси, вишні та садову суницю. У процесі ще й під’їдала.

– Домашню тварину мала, коли жила в Криму з батьками. У Києві не заводжу, бо часто їжджу на гастролі, і тут немає кому за нею доглядати. Мені достатньо погратися з руденьким Бруком, якого мама завжди привозить, коли приїздить до мене в Київ.

Брук – собака карликової породи. Той пудель, який має високий інтелект і піддатливість до складного дресирування. Узяли в Севастополі в родині, де виводять цих пуделів.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.