Здорові курчата пищать і дригають лапами

kurinasedka.jpg

Зазвичай першу хвилю молодняку птиці продають уже в березні, але через холодну цьогорічну весну пік продажу змістився на квітень. Купувати птицю найкраще якомога раніше. Поки прохолодно, не активізуються так багато інфекцій, як у спеку. Тому менший падіж. Щоправда, його можна попередити.

– Як тільки привезли молодняк із базару чи він вилупився вдома в інкубаторі, під квочкою – це не важливо, одразу треба зробити випійку. Дати води з препаратами, які стимулюють імінітет. Вони продаються у ветаптеці й так і називаються – аптечка курчати чи каченяти. Залежно від виду, – радить Сергій Джумига, ветеринар із Рівного.

Випійку роблять кілька днів. Також у перші дні для збереження птиці важлива правильна годівля та температурний режим. Якщо немає квочки, курчатам в ящик кладуть пляшку з теплою водою, біля якої вони гріються. Якщо птиці холодно, вона збивається докупи. За такої температури затримується розвиток, і курчата слабнуть. Коли надворі 15 градусів тепла, тоді молодняк можна винести надвір, щоб адаптовувався. Як тільки змерзнуть, одразу забрати.

– Якщо йдеться про індичат, то в перші дні, окрім вареного яйця, їм треба давати сир, шукати зелень, бо схильні до падежу. Курчатам, окрім яйця, потрібен сухий корм – кукурудзяна крупа. Вона легша для травлення, ніж пшоно. Що стосується гусей, то тут більше уваги варто звернути на догляд. Вони та каченята найбільше хлюпають води, а на мокрому можуть захолонути, швидше розвинуться інфекції, – попереджає фахівець.

Молодняк швидше адаптується й менше хворіє, якщо його купувати однією партією, а не кілька разів щотижня чи в різних продавців, хоч і в один день.

– Є таке поняття, як колективний імунітет. Знову ж до здорових можуть потрапити інфіковані й виздихати всі, – наголошує ветеринар.

Якщо вдома є квочка, але курчат мало, то куплених найкраще підсаджувати пізно ввечері, коли вона вже сяде. У темряві курка їх не бачить, а на ранок вони вже пахнуть її пір’ям і вона їх не б’є.

– Звісно, що на збереження молодняку впливає правильний вибір. Купуйте жвавих, які бігають, пищать. Молодняк не повинен хитатися на одній лапі, примружувати око чи бути в посліді. Це перші ознаки хвороби. Якщо вони проявляються вдома, таких курчат чи іншу птицю відразу краще ізолювати, щоб не інфікувати здорових, – підкреслює Сергій Джумига.

Півні піднімають голови

Щоб вибрати здоровий молодняк птиці, кожне курча треба взяти в руки й злегка перевернути. Хвіст має бути задертий догори. Про здоров’я молодняку також свідчить сухий пуп. Пташеня має пищати й дригати лапами.

Щоб вибрати серед курчат півнів або курок, потрібно взяти птицю за лапи й опустити вниз головою. Півні піднімають її догори. У них також більша голова й грубіший дзьоб. Це ж стосується гусенят, каченят та індичат.

Мирослава МИГИДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.