У квітні добре клює короп

1.jpg

Олексій Мирончук із міста Здолбунів Рівненської області радить починати весняну риболовлю на початку квітня. Тоді наближається нерест і риба починає багато їсти. Якщо пропустити цей період, то треба довго чекати гарного кльову. Під час нересту й кілька тижнів потому риба відпочиватиме. Виснажений після зими короп намагається швидше набрати вагу й зміцнити сили перед нерестом, тому активно їсть.

– Вибираю сонячні дні, у похмурі чи дощові не ризикую йти. Тільки ноги намучу, а кльову не буде. Тоді низький атмосферний тиск. О цій порі на коропа найкраще ходити вдень і до смеркання. Не треба вставати ще затемна і йти на річку до світанку. Короп стає найактивнішим, коли температура води підніметься вище 15 градусів. Краще вибирати теплу погоду, – радить Олексій Мирончук.

Коропа ловить на мілководді. Найкраща глибина 1-2 метри. Вода швидше прогрівається сонцем і там слабша течія.

– На річках риба весною активніша, ніж на ставках чи озерах. Завдяки течії швидше сходить лід і вода починає прогріватися. Після зими короп прагне теплої води, багатої киснем. Поки він ним не насититься, клювати не буде. Тому на ставках клювання починається пізніше на 3 тижні. Там немає течії й вода мало набирається киснем, – продовжує рибалка.
Для насадок бере хробака і опариша. Як доповнення підходять кукурудза, перловка та тісто. Опариш – наживка, яка спрацює незалежно від температури води. Перевірив, що в другій половині квітня окунь гарно клює на мотиля, п’явку або хробака. Хижак переповнений ікрою і не може проковтнути велику приманку.

– Весняна прикормка відрізняється від решти, — каже Юрій Лисюк із села Бабин Іллінецького району Вінницької області. — Має бути легкою, з низькою поживністю. У череві коропа багато ікри й молоків – на їжу залишається мало місця. Тому не підмішую до зробленої наживки мелену макуху та насіння соняшника, які довго перетравлюються. Вони швидко насичують рибу, і вона ще не скоро повернеться на нову годівлю, – попереджає чоловік.

Для кращого кльову в прохолодній воді наживку поливає ароматизатором. Підійде той, що на основі спирту, а не жиру. Він погано розчиняється і обволікає пахучі складові прикорму. Риба не чує запаху самої наживки.

– Навесні найкраще спрацьовують такі аромати, як ракова шийка, запах черв’яків, крові та риб’ячого жиру, – додає Олексій Мирончук.

Ловити коропа ранньою весною найкраще на поплавкову вудку з тонкою волосінню. Тоді вода прозора і краще брати флюрокарбонові жилки. Їх риба точно не побачить. Короп похоплива риба. Може злякатися не тільки гучних звуків, а й яскравого одягу рибалки чи снастей. Для лову окуня навесні бере двометровий спінінг із волосінню від 0,16 до 0,22. Блешня потрібна обертова 25-50 мм.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.