Для отримання дотацій селяни мають об’єднатися

igor zarechnyj_0.jpg

Ігор Заречний із села Медвідка на Вінниччині, окрім коня, тримає двох корів, свиноматку та птицю. Чоловік уже був учасником державної програми підтримки селян.

– Кілька років тому звернувся в районне управління АПК і взяв доїльний апарат. Частково оплатила держава, частково я. Жінка інвалід, не може доїти корову однією рукою, то хотів полегшити їй роботу. Не можу сказати, що багато на тому виграв, – розповідає Ігор Заречний. – У нас у селі ще в кількох людей є доїльні апарати, але всі здаємо молоко в одну бочку з тими, хто доїть вручну. Ніхто не хоче їздити по молоко першого класу до нас у село. Бо мало збираємо – до 100 кілограмів, а треба хоча б 500.

Селяни-одноосібники швидше отримають дотацію на худобу й доїльне устаткування, якщо об’єднаються в кооператив. До цього їх закликають і в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Щоб отримати державну підтримку, необхідно подати пакет документів до районного управління та обґрунтувати, як саме будуть використані гроші.

– Цьогоріч можна отримати спеціальну дотацію на утримання корів молочного та м’ясного напрямку, на організацію фермерського господарства, дотації на вирощування молодняку великої рогатої худоби та відшкодування на відтворення племінних тварин, – пояснює Марія Колесник, керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції «Аналітичне агентство Аgriculture».

– Не важливо, купуєте телиць чи вже готову корову. Важливо, щоб мали намір працювати офіційно та документи на нове поголів’я. Воно має бути зареєстроване та перевірене ветеринаром. Перший крок – знайти однодумців у селі, створити юридичну особу – кооператив, проконсультуватися з юристом, щоб чітко прописати, кому яка частка належить, і можна подавати документи на дотацію в районне управління АПК, – продовжує Марія Колесник.

Заявку на дотацію може подати й одна родина чи господар. Але тоді доведеться вкладати більшу кількість власних грошей, сил і часу на розвиток господарства. Тому отримати надвисокі прибутки буде важко.

– Ці історії про дотації виглядають заманливо, але життя показує, що толк у цих справах дуже важко звести. Ми в Медвідці в це не віримо. Чого справді хотів би, то це трактор із косаркою. Руками важко косити. Колись мав чотири корови, був крепшим, молодим, ще й колгосп у селі був. Можна було виписати готового покосу. Тепер думаю, чи другу корову тримати. Але про таку програму, щоб людям хоч на сезон давали трактори покористуватися, поки навіть не чутно, – каже Ігор Заречний.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.