Випускників українських аграрних вишів запрошують навчатися в Європі

Учасники агрономічного табору влітку цього року в Іспанії

Стипендію до аспірантури, яка передбачає оплату за навчання, проживання в гуртожитку, медичне забезпечення, компенсацію добових витрат, доступ до основних книг і посібників, а також оформлення заявки на участь у курсі надають українцям у Будапешті (Угорщина). Фінансування передбачається угорським урядом та ФАО.

Під час навчання в Угорщині аспіранти проводитимуть дослідження в галузі тваринництва, управління природними ресурсами в сільському господарстві, екологічної інженерії. Документи приймають до 28 лютого 2018 року. Навчання почнеться восени 2018 року.

Дізнатися про сучасні технології, які застосовують у сільському господарстві різних країн світу, отримати додаткове навчання та стажування можуть як студенти аграрних навчальних закладів, так і ті, хто закінчив виш рік тому. Проте в таких країнах, як США, Данія, Німеччина, Швеція, приймають тих, хто закінчив навчання у вищому навчальному закладі понад п’ять років тому. Сьогодні діє більше як 20 освітніх і виробничих програм у 12 країнах світу: Швеції, Нідерландах, Швейцарії, Канаді, Австралії, США, Данії, Новій Зеландії, Німеччині, Франції, Фінляндії, Польщі.

Шукати можливість навчання та стажування за кордоном варто на сторінках іноземних наукових установ і спілок. Оголошення про майбутні проекти з’являються як на початку навчального року восени, так і в перші дні календарного року. За умовами програм студенти зазвичай живуть у фермерів, у спеціальних костелах або гуртожитках. Якщо програма передбачає виконання робіт у полі, саду чи під час догляду за тваринами, учасники отримують також оплату праці, яка становить у середньому 750 євро на місяць.

До числа закордонних партнерів України, де можна шукати можливість стажування, належать Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Німецький селянський союз, Асоціація APOLLO, дослідницький центр (м. Візельбург, Австрія), фірма «Агроімпульс» (Швейцарія), програма співпраці між лісогосподарськими навчальними закладами України та Швеції, Спілка молодих фермерів (Швеція), Universidade do Algarve (Португалія), проект «Роль дорадчих служб у стимулюванні соціально-економічних змін в українському селі» (Гданськ), Варшавський аграрний університет, фірма FAO OON (створення агроінформаційного дорадчого WEB-сервісу для Харківщини) (Угорщина), Санкт-Петербурзький державний аграрний університет (Росія), програма університету штату Міннесота, програма університету штату Огайо, Університет штату Нью-Джерсі (США), Університет м. Шербрук (Канада), Інститут захисту рослин провінції Шеньсі (Китай), Університет Аль-Фурат (Сирія).

Для участі у програмі, окрім подання заявки та документів про навчання, потрібно пройти тестування на знання англійської мови або співбесіду з керівниками проектів.

Олег МАРКОВСЬКИЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.